Tıbbi mi? Ahlaki mi?

Videoyu Aç Tıbbi mi? Ahlaki mi?
A
a

Yunusemre Devlet Hastanesi idaresi ile Doktor Samet Temel arasında mahkemelik olan olayların ardından hastane önünde açıklama yapan Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, “Doktor Samet Temel’e açılan soruşturma içeriği tıbbi mi, ahlaki mi? Doktoru odasından çıkartmak güvenlik görevlisinin görevi midir?” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yunusemre Devlet Hastanesi idaresi ile Doktor Samet Temel arasında mahkemelik olan olayların ardından Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal ve beraberindeki sendika üyeleri, başhekimlik önünde basın açıklaması yaptı. Ani alınan yönetim kararları sonucu doktor ile idare arasındaki sürtüşmenin hasta mağduriyetine sebep olduğunu ifade eden Köksal, “Doktorumuza işgalci, illegal doktor, illegal çekimler yaptı diyen zihniyet, doktorumuzun kendisine açılan soruşturmaya itiraz ettiğini ve bu hakkı aramasının normal olduğunu söylerken, itiraz sonuçlanmadan kendisini suçlu ilan edecek kadar ölçüsünü aşmıştır” diye konuştu.
İŞÇİ SENDİKASINA SERT TEPKİ
“Bir doktorun hukuksuzca ve tebligat yapılmadan odasından zorla çıkartılmak istenmesi çalışma barışını bozmuyor mu?” diye soran Köksal, “Doktor Samet Temel 2 aylık geçici görevlendirme ile yani GEÇİCİ olarak gitmesine rağmen neden hastane ile hiç alakası yokmuş ve odası boşaltılarak başka bir poliklinik şeklinde kullanılıyor gibi bir algı oluşturmak istenmiştir. Doktor Samet Temel’e açılan soruşturma içeriği tıbbi mi? Ahlaki mi? Doktoru odasından çıkartmak güvenlik görevlisinin görevi midir? İdare ile sorun yaşayan ve ceza alan ve ilçeye görevlendirme yapılan bir sağlık çalışanın hastaneye girmesi sakıncalı ve yasak mı? İşçi sendikası bu içeriği biliyor mu? Biliyorsa neden kamuoyu ile paylaşmadan geçiyor, bilmiyorsa neden bilmediği konuda suçlayıcı bir tavır takınmıştır?” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi