TOKİ’NİN EKSİKLERİ ARTIK GİDERİLSİN

Videoyu Aç TOKİ’NİN EKSİKLERİ ARTIK GİDERİLSİN
A
a

Aşağı Söğütönü TOKİ Konutları’nda yaşanan sorunları dile getiren İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İsmail Türk, “Konutlar birçok eksiğiyle hak sahiplerine teslim edilmiştir. Eksikli ve ayılı mal almaya zorlanan hak sahipleri, eksiklerin bir an önce giderilmesini istiyor” dedi.


İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İsmail Türk ve beraberindeki TOKİ sakinleri, Aşağı Söğütönü TOKİ Konutları’nda yaşanan sıkıntılarla ilgili basın açıklaması yaptı. 484 TOKİ konutunda 1600 kişi yaşamasına rağmen, hala bir yönetim planı olmadığını ifade eden Türk, “Eksikli ve ayıplı mal almaya zorlanan hak sahipleri, eksiklerinin kısa zamanda giderileceği vaadiyle kanırılmışlar ancak aradan geçen bir yıl içinde eksiklikleri giderilmediği için sorunlar artarak devam etmiştir” diye konuştu.
SORUNLARLA BOĞUŞUYORUZ
Site içinde ve siteye erişimi sağlanan yolların bozuk, çevre aydınlatmasının da yetersiz olduğunu ifade eden Türk, “Asansörlerden çelik kapılara, iç kapılardan fayans ve mermerlere, üst katlardan, alt katlara inen su kaçakları tesisatlarının hatalı imalatından dolayı kaçıran banyo ve tuvaletlere kadar birçok sorunla boğuşan hak sahipleri, TOKİ tarafından tek taraflı belirlenen yönetime başvurduklarında ilgisiz tavırlarla karşılanmakta, sorumluluk müteahhitlere atılmaktadır. Unutulmamalıdır ki, vatandaşların muhatabı müteahhitler değil TOKİ'dir. Vatandaşlarımız evlerini müteahhitlerden değil, TOKİ’den almışlardır. TOKİ yöneticilerini göreve davet ediyoruz. Zaman geçirmeksizin kat irtifakını oluşturun ve site yönetimini hak sahiplerine devredin” şeklinde konuştu. TOKİ sakinleri ise, evlerinde hala eksikler olduğunu, dar gelirli oldukları için kendilerinden istenen paraları ödemekte de zorlandıklarını söyledi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi