Transferin anahtarı Trabzonspor dosyası

Videoyu Aç Transferin anahtarı Trabzonspor dosyası
A
a

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek, ES TV’de yayınlanan 90+3 Programı’na katılarak çok önemli açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mehmet Şimşek, ES TV’de yayınlanan 90+3 programında birbirinden önemli konulara değindi. Transfer yasağı konusuna parantez açan Şimşek, “Transfer yasağının kaldırmasının anahtarı Trabzonspor dosyasıdır. Diğer dosyalarda önemli. Bir yere ödeme yapıldığında diğer tarafta para istiyor. Biz para ödemeye çalışıyoruz, futbolcu da bunu görüyor” dedi.
Bize bir şey söyleyen yok
Gazeteciler Murat Dağtekin ve Erkan Midilli’nin konuğu olan Şimşek, Mustafa Akgören döneminde depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılan altyapı tesisi konusuna değinen Başkan Mehmet Şimşek, “Yıkın yenisini yapacağız demiş şehrin mülki amirleri. Ama sonrada yapılmadı. Yönetici arkadaşlar yapılmazsa da biz yaparız demişler. Kim yapacak bilmiyorum. Kim yıktıysa, kim yıktırdıysa, kim yapacağım dediyse yapsın, yer orada bekliyor. Bize bir şey söyleyen yok. Bize vali bey yaptıracak dendi. Tesislerimiz yıkık diye vali beye söyledik. Bakacağız, elimizden geleni yapıyoruz dedi. Biz olayın ne olduğunu bile bilmiyoruz. Geldiğimizde tesislerimiz yıkıktı. Şehir dışından futbolcular getiriyoruz. Yatacak yer sıkıntımız çok büyük. Biz hep fakirin umudu gibi birileri bir şey yapacak diye bekliyoruz” dedi.
 
Hayırlı olsun diyen de yok
Altyapı takımlarının kullandığı alt tarafı soyunma odaları üstü kafeterya olan bina hakkında da konuşan Şimşek, “Tesislerimizde altyapının kullandığı üst tarafı kafeterya alt tarafı soyunma odaları olan binanın restorasyonunu Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık yapacak. Bayan takımımızın ayrı bir soyunma odasının olması gerekiyor. Kafeteryadan bir bölüm bölüp bayan takımımıza soyunma odası yaptırmayı düşünüyoruz. Kadir Başkanımız bize çok iyi yaklaştı. Beylikova Belediye Başkanımız Özkan Alp ile de tanıştık. Kadir Başkanımızın bize yaklaştığı gibi hiçbir ilçe başkanı yaklaşmadı, görmedik. Hayırlı olsun diyen de yok, bir ihtiyacınız var mı diyen de yok. Dış işleri bakanımızın geldiği gün Eskişehirspor’a destek olacağız diye herkes söz verdi. Ama 24 saat sonra herkes o sözünü unuttu. Şu an arasak telefonunu açmayacak insanlar var” diye konuştu.
 
Görüşmek için mücadele verdik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapıp yapmadıkları konusunu aydınlatan Başkan Şimşek, “Cumhurbaşkanımızın şehrimize geldiği gün 1922 Konyaspor ile deplasmanda maç vardı. Suat hocamız lisansı yetişmediği için maça gidemedi. Cumhurbaşkanımız ile görüşmek için çok büyük mücadele verdik. Bizi görüştürmemek için mücadele verenler oldu. Beğenirseniz beğenmezsiniz ama ben Eskişehir’in en büyük sivil toplum kuruluşu Eskişehirspor’un başkanıyım. Ben içeriye girmek için çabalarken Suat hoca sağ solu arayıp bizi içeri sokabiliyorsa demek ki ben kendi şehrimde bir yere gelemiyorum. Bırakın Eskişehirspor’un ağırlığını protokol adabı bile kalmamış” dedi.

Yardımcı olmasını istedik
Şimşek, “Cumhurbaşkanımız ile MHP Eskişehir Milletvekilimiz Metin Nurullah Sazak ve Suat Hocamız konuşmalar yaptı. Biz hediye verdik. Bize yardımcı olmasını istedik. İkinci Başkanımız Erkan Koca da Cumhurbaşkanımız ile konuştu. Bizim burada amacımız siyaset gütmeden A, B, C diye ayırmadan bu kulübe kimin ne faydası olursa kullanmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Günde 2-3 kapı yapıyoruz 
Başkan Şimşek, “Cumhurbaşkanımız daha önce stadyumdaki ledleri verdi. Led ekranlara 5 bin TL’den reklam topluyoruz. İnanın onlarla geçiniyoruz. Geçen ayın maaşlarını belediyemiz reklam verdi öyle ödedik. İnsanların hakkını insanlara vermemiz gerekiyor. Eskişehirspor’a fayda sağlayacak her kapıya gidiyoruz. Ben kendi işim için bu kadar insana gittiğimi hatırlamıyorum. Günde 2 kapı 3 kapı mutlaka yapıyoruz” dedi.
 
Bunu duymayan kalmadı ki
 
Eleştirilere cevap veren Şimşek, “Dosya kapat kampanyasının yönetim tarafından iyi duyurulamadığını düşünenler var. Ya bunu duymayan kalmadı ki. Esgroup sayesinde bedava billboardlarda yer alıyoruz. Bu konuda Esgroup Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Fetih Demirdaş’a teşekkür ederim. Bir tane reklam şirketi 15 bin tane el broşürü bastırdı, dağıtımını da kendisi yapıyor. Biz kendi çapımızda bir şeyler yapıyoruz. Bizim dışarıya atacak meteliğimiz yok” ifadelerini kullandı.
 
İnsanların da hakkı yeniyor
 
“Bizim yöneticilerimizden 5 kuruşluk kendisine kulüp aracılığıyla fayda sağladığını düşünen varsa gelsin ispat etsin” diyen Şimşek, “Geçmişte yöneticilik yapıp gerçekten çalışan insanların da
hakkı yeniyor. İnsanların aklında endüstriyel futbol öyle bir hale gelmiş ki her başkan ve yönetici
hırsız, sadece maçtan maça gelen insanlar olarak görüyorlar” dedi.
 
Un bu şeker bu helva bu
Takımı değerlendiren Şimşek, “11 futbolcuyu transfer edip sahaya sürseydik ve böyle bir tablo ile karşılaşsaydık çok kötü derdik. Ama elimizdeki un bu şeker bu helva bu kadar. Çocuklara kızabiliyor musun, kızamıyorsun. Son 2-3 haftadır performanslarını arttırdılar. Takım oyunu oynamaya başladılar. Bu bizim hoşumuza gidiyor. Artık ‘Tüh bunu da elimizden’ kaçırdık diyoruz. Çocukların bireysel yetenekleri çok fazla. Bunu takım oyunu haline getirip Eskişehirspor’u temsil ettiklerinin bilincine varırlarsa bence daha başarılı olurlar” şeklinde konuştu.
 
 
Kamp yeri ayarlamaya çalışıyoruz
Devre arası kamp için çalışmalar yaptıklarını belirten Şimşek, “Takıma bir hafta tatil verdiler. Teknik kadrodaki isimlerde şehirlerine gittiler. Kamp yeri ayarlamaya çalışıyoruz. Hayat pahalı. 40 kişilik kamp 200 bin TL civarında tutuyor. Maliyet çok yüksek. Sponsor arıyor. Mali Asbaşkanımız Özgür Marankoz pazarlık yapıyor. Teknik Asbaşkan Mete Yılmaz otel arıyor. Başkanvekilimiz Erkan Koca sponsor arıyor. Sürekli çalışıyoruz” dedi.
 
Belki bir baba yiğit çıkar
Transfer yasağı konusuna parantez açan Şimşek, “Transfer yasağının kaldırmasının
anahtarı Trabzonspor dosyasıdır. Diğer dosyalarda önemli. Bir yere ödeme yapıldığında diğer tarafta para istiyor. Biz para ödemeye çalışıyoruz, futbolcu da bunu görüyor. Zaten daha da düşersek parasını alamayacağını da biliyor. Birçok futbolcu da zaten kulübün durumunu biliyor. Burası Eskişehirspor, iki sene öncede transfer yasağı kalkmaz dendi ama transferi açtık. Belki bir babayiğit çıkar bir şeyler yapar. Umutla bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Hocamız da birilerini arıyor
Teknik Direktör Suat Kaya ile devam edilip edilmeyeceği hakkında konuşan Şimşek, “Suat Kaya devam eder mi etmez mi bilemem. Biz ona dedik ki ‘Hocam bizden sıkılına kadar buradasın. Biz senle çalışmak istiyoruz” dedik. Suat Kaya, Türkiye’de önemli isim. Mehmet Şimşek’ten büyük bir isim. Suat hoca da transfer yasağının kaldırılması için herkesi arıyor. O da bir Eskişehirsporlu. Suat hoca ve ekibi dosyaları biliyor çalışmalarını sürdürüyor”
dedi.
 
Resmi bir teklif yok
Futbolculara teklif olup olmadığı sorusunu cevaplayan Başkan Şimşek, “Futbolcularımızı izleyenler var, takip edenler var bunları biliyoruz. Ama bize gelen her hangi bir resmi teklif yok. Bizim yönetime 1 ay ömür biçtiler. 5 ay oldu çok şükür iyi işler yaptık. Allah büyük daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Biz bu armayı yere düşürmeyeceğiz” diye konuştu.
 
Buğra söz verdi
 Buğra Çağlıyan’aparantez açan Şimşek, “Buğra Çağlıyan’ın sözleşmesi sona erecek. Ama bana bir söz verdi. Buğra, “Ben bu kulübe para kazandırmadan gitmem. Gerekirse sözleşme imzalarım. Ocak ayında sözleşmemi  uzatırım” dedi. Söz namustur bizde. Kendisinin takımda kalacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
 
Bu günler geçecek
“Ben bugünlerin geçeceğine inanıyorum” diyen Başkan Şimşek, “Ama bizle ama başkasıyla kimle bu günler geçer bilmiyorum. Ama Es Es elbette hak ettiği yere gelecek. Bizim yönetim kurulumuzla bu güzel günler gelirse çok sevinirim. Hastalığımızda geçmiş olsun demeyenin, düğümüzde yeri yok. Ben gidene kadar, birisi geldiğinde boynuna atkı takmalar, baklavayla hoş geldinler böyle şeyler olmayacak. Eskişehir’de şehir milliyetçiliği olmazsa sadece Eskişehirspor değil tüm şehir olarak zarar görürüz” dedi.
 
Yenilince hayata küsüyorum
Son olarak, “Bu takım yenildiğinde hayata küsüyorum” diyen Şimşek, “Bize bir galibiyet lazım. İkinci yarıya güzel başlamamız gerekiyor. Takıma inanıyorum. Bu oyuncularımıza sahip çıkmamız lazım. İkinci yarıda altyapıdaki futbolcularımız A takıma da çıkacak” ifadelerini kullandı.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir