TÜKBİL-DER kuruldu

Videoyu Aç TÜKBİL-DER kuruldu
A
a

Daha önce Tüketiciyi Koruma Derneği’nin başkanlık görevini üstlenen ve 2018 yılında istifa eden Sülahi Özalp, Tüketiciyi Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Derneği’ni kurduklarını duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
On yıl boyunca Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKO-DER)’in başkanlık görevini üstlenen Sülahi Özalp, 2018 yılında başkanlık görevinden istifa etti. Tüketicileri bilinçlendirmek için yeni bir dernek kurduğunu açıklayan Sülahi Özalp, kurduğu derneğin adının Tüketiciyi Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Derneği olduğunu kaydetti. Dernek hakkında basın mensuplarına bilgi veren Özalp, “Tüketiciyi Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Derneği (TÜKBİL-DER) tüketicilerimizin hizmetine girmiştir. Gönüllü arkadaşlarımızın çabaları ile kurulan ve tamamen gönüllük esasına göre hizmet verecek olan TÜKBİL-DER'in amacı, tüketici bilincinin artırılması ve tüketici hakları konusunda tüketicilerimizi bilgilendirmek olacaktır. TÜKBİL-DER özellikle tüketicilerin mal ve hizmet alımlarında yaşadıkları veya yaşayacakları olumsuzluklar karşısında ne gibi haklara sahip oldukları konusunda her zaman bilgilendirme faaliyeti içerisinde yer alacaktır. TÜKBİL-DER hiçbir ticari, siyasi ve politik bağlılığı olmayacağı gibi, bütünüyle üyelerinin gönüllü katkı ve katılımlarıyla çalışmalarını sürdüren, kıymetli tüketicilerimizin hizmetinde olan bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulamak isteriz. TÜKBİL-DER'in gönüllü uzmanlarınca, özellikle tüketim öncesi tüketici alışveriş davranışları, hizmet alımları, hizmet alımı sonrası süreç gibi tüketiciyi doğrudan ilgilendiren her konuda vatandaşlarımıza destek olacaktır” diye konuştu.
TÜKBİL-DER’in kurucu isimleri şu şekilde: “Sülahi Özalp, Adnan Yenidoğan, Fatma Dağ, Yıldıray Öncül, Levent Sert, Uğur Dere, Abdullah Yılmaz.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi