TÜKENİYORUZ!

Videoyu Aç TÜKENİYORUZ!
A
a

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Başkanı Ender Kelleci “Başta petrol ürünleri olmak üzere, doğalgaz ve elektrik zamları hane halkını doğrudan etkilemekle beraber üreticilerin girdi maliyetlerini de katlanılmaz seviyelere getirmektedir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
EMO Başkanı Ender Kelleci, açıklanan tarife üzerinden EMO tarafından yapılan hesaplamaya göre, 4 kişilik bir ailenin asgari yaşam standardı için tüketeceği varsayılan 230 kWh`lik faturanın toplam bedelinin bir önceki aya göre yüzde 15 artarak 332,5 TL’ye yükseldiğini açıkladı.
SEBEBİ ÖZELLEŞTİRME
“Bilim ve teknikten uzak tezlerin oluşturduğu kaos ve liyakatsiz kadrolar nedeniyle ülkemizde hem yönetimsel hem de ekonomik bir dar boğaz yaşanmaktadır” diyen Kelleci, “Hükümet sözcüleri ‘Dünyada ucuz enerji yok’ söylemiyle; zamların ‘vahşice’ uygulanan özelleştirme ve piyasalaştırma uygulamalarından kaynaklandığı gerçeğinin üstünü örtmek istemektedir. Enerjideki yönetim krizi, kalıcı bir hiperenflasyon dönemini tetikleme seviyesinde, riske dönüşmek üzeredir” ifadelerini kullandı.
TOPLUMCU OLMALI
Kelleci, şu tavsiyelerde bulundu: “Enerji krizinden ve zam döngüsünden kurtulmak için kalkınma perspektifiyle hazırlanan toplumcu bir enerji programı uygulanması zorunluluk haline gelmiştir. Kamunun enerji yatırımları yapmasının önündeki engeller kaldırılarak, elektrik, doğalgaz ve petrol alanlarında dikey entegre kamu tekelleri yeniden kurulmalıdır.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi