TÜM ESKİŞEHİR’İ GURURLANDIRDINIZ

Videoyu Aç TÜM ESKİŞEHİR’İ GURURLANDIRDINIZ
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 2020 Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) soruların tamamının doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olan Eskişehirli öğrencileri evlerinde ziyaret ederek, hem onları hem de onları yetiştiren aileleri ve öğretmenlerini tebrik etti. 


Çakırözer, anneannesi Şengül Uzun ile birlikte yaşayan Türkiye birincilerinden Yağız Gülmez’e gerçekleştirdiği ziyarette duygusal anların da tanığı oldu. 2020 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında 20 Haziran'da yapılan sınavdan 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Eskişehirli öğrenciler şehrin gururu oldu. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, sınavdan 500 tam puan alan Eskişehirli öğrenciler TED Okullarından Selahattin Yağız Gülmez, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Mert Köksal, Sakarya Eğitim Kurumları’ndan Kerem Kahraman ve Çağdaş Okullarından Sahra Sivrikoz’u evlerinde ziyaret ederek, hem onları, hem de onları yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerini tebrik etti. Ziyaretinde Çakırözer, Türkiye birincileriyle sınava hazırlık süreçlerini ve gelecek planlarını konuştu.
ÇAKIRÖZER TEBRİK ETTİ
Çakırözer, sınavda tüm soruları yanıtlayarak 500 tam puanı alan Eskişehirli Türkiye birincileri ve ailelerini kutlayarak,  “Sizler başarınızla tüm Eskişehirlileri gururlandırdınız. İleride daha büyük başarılara imza atacağınıza yürekten inanıyorum. Size, sizleri yetiştiren ailelerinize ve öğretmenlerinize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.  Eskişehir’in ve Eskişehirlilerin öteden beri eğitime çok önem verdiğini anımsatan Çakırözer, “Yağız, Sahra, Kerem ve Mert’i bir kez daha kutluyorum. Şimdiden hem onları hem de LGS’ye giren tüm öğrencilerimizi kutluyorum, başarılar diliyorum. Umarım şehrimizden her yıl onlarca, yüzlerce Yağız, Sahra, Kerem ve Mert çıkarır, böylece ülkemizin eğitim seviyesini daha da üst sıralara çıkarırız” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi