Türk Telekom Binasını Meclis’e taşıdı Bu iddialar doğru mu?

Videoyu Aç  Türk Telekom Binasını Meclis’e taşıdı Bu iddialar doğru mu?
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın cevaplaması için TBMM’de soru önergesi verdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı İlçesi Orhangazi Mahallesinde bulunan Türk Telekom’a ait 50 dönümlük arazideki sosyal tesislerde tadilat çalışmaları başlamasına yönelik verdiği sorularda Çakırözer, “İmar planlarında ‘kamu hizmet alanı’ olarak bilinen bu arazideki sosyal tesislerin depolama hizmeti verdiği bilinirken, başlatılan tadilat sonrası özel bir kişi ya da firmaya verildiği iddiaları kamuoyuna yansımıştır” dedi.
İHALEYE ÇIKILDI MI?
Çakırözer, “Orhangazi Mahallesinde Türk Telekom’a ait arazideki sosyal tesislerde ne çalışması yapılmaktadır? Çalışma kimler tarafından yapılmaktadır? Tesis çalışmayı kendisi mi yapmaktadır yoksa özel bir şirket tarafından mı yapılmaktadır? Sosyal tesislerinin daha verimli kullanılması adına Odunpazarı Belediyesi ile yürütülen görüşmeler neden sonlandırılmıştır? Tesisin özel bir kişi veya şirkete verildiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise hangi kişi ya da şirkete verilmiştir? Ne kadar ücret alınmıştır? Tesisin tahsisi yapılırken ihaleye çıkılmış mıdır? Tesis kiralandıysa kaç yıllığına kiralanmıştır? İhale ve kiralamada hangi kriterler yer almıştır? Tesisin daha verimli kullanılması adına hangi çalışmalar yürütülmektedir?” sorularını sordu. 
ESGROUP’A ZİYARET
CHP Milletvekili Utku Çakırözer ESGROUP’u ziyaret etti. Utku Çakırözer,CHP tarafından hazırlanan Pandemide Basın Özgürlüğü raporunu hediye etti. Milletvekili Çakırözer, ESGROUP Genel Koordinatörü Ali Baş, Anadolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kaan Özcan, Yenigün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Uçar Kale, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ayşegül Hümmet, Gazetemiz Muhabiri Meltem Karakaş Kaya ile bir araya geldi. Çakırözer, basının büyük zorluklarla çalıştığını söyledi. ES TV Genel Yayın Yönetmeni Soner Yüksel’in pilot Mehmet Aksoyek ile birlikte kaleme aldığı ‘İlklerin Şehri Eskişehir’ adlı kitabını CHP’liÇakırözer’e hediye etti. NESLİ
ÖZKA

 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi