Türkiye’de değer görmüyor

Videoyu Aç Türkiye’de değer görmüyor
A
a

Dünya Veteriner Hekimler Günü nedeniyle Vilayet Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, “Tüm çalışmalarımıza rağmen veteriner hekimler Türkiye’de hak ettiği değeri bir türlü bulamıyorlar” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası tarafından Dünya Veteriner Hekimler Günü nedeniyle Vilayet Meydanı’nda tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra açıklama yapan Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, veteriner hekimlerin yaşadığı sorunlara değindi.

HALK SAĞLIĞINI KORUYORUZ
Veteriner hekimlerin halk sağlığının korunmasında önemli paya sahip olduğuna dikkat çeken Kızılinler, “Tüm çalışmalarımıza rağmen veteriner hekimler Türkiye’de hak ettiği değeri bir türlü bulamıyorlar. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nde hekimiz ama sağlık çalışanı sınıfında yokuz. Sağlıkta şiddet yasasında yokuz. Tek sağlık yaklaşımında yokuz. Sağlık çalışanı olarak özlük haklarımız yok. Tehlikeli meslek sınıfındayız ama fiili hizmet hakkımız yok. Aşıyı geliştiriyoruz ama aşı önceliğimiz yok. Merkezi ve taşra teşkilatımız yok. Uygulanamaz mevzuatlar nedeniyle çalışacak şartlarımız yok. Ancak yetkililerin ve kamuoyunun bilmesini isteriz ki, yok olan veteriner hekimlik değil hayvan ve insan sağlığıdır. Sadece insan sağlığını korumaya çalışmak asla yeterli değildir. İnsan sağlığının korunmasının yolu, hayvan ve çevre sağlığını korumaktan geçer. Dün kuduz, kuş gribi, şarbon ve 250 zoonoz, bugün Covid-19. Veteriner hekimler dün, bugün ve yarın sağlık için çalışmaya devam ediyor” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi