UÇUŞ HEYECANI

Videoyu Aç UÇUŞ HEYECANI
A
a

Çin’den Eskişehir’e gelen 8 öğrenci, Türk Hava Kurumu (THK) tarafından İnönü’de verilen eğitimle hayatlarında ilk defa yamaç paraşütü ile uçmanın tadını yaşadı.


İnternational Air Cadet Exchange (İACE) Uluslararası Hava Mübadelesi öğrenci değişim programı kapsamında Çin ve THK yetkilileri pilot bir proje için bir araya geldi. Çin’den gelen 8 öğrenciye uçuş eğitimleri verildi. Bir hafta süren eğitimler sonucunda yamaç paraşütü için hazır olan Çinli öğrenciler, başarılı uçuşlar yaparak gökyüzünün tadını çıkardı. Uçuşların ve eğitimlerin başarı ile sonuçlanması halinde demo olarak yapılan proje, kalıcı olarak hayata geçirilecek.
UYGULAMALI EĞİTİM
20 yıllık Yamaç Paraşütü Öğretmeni olan Mevlüt Hoyraz, “Son yıllarda yetiştirilen pilot sayısı da değerlendirdiğimizde Türkiye’de oldukça fazla. Dolayısıyla bu ilgiye yönelik olarak da burada böyle bir çalışma yapıldı. Tabii ki bu onların ilk uçuşlarıydı ve ilk uçuşlarına bizimle çıkmalarını istedik. Çünkü hava da uygulamalı eğitimin bir parçası” dedi. 
TÜRKİYE’Yİ ÇOK SEVDİK
Çinli grubun başında bulunan 28 yaşındaki İngilizce öğretmeni Sera, Türkiye’yi çok sevdiklerini ve çok ilginç bir deneyim yaşadıklarını söyledi. Sera, “Yaklaşık 2 hafta buradayız. Uçuşumuz çok güzeldi. Uçuş sırasında hissettiklerimiz tarif edilebilenin ötesinde. Çok güzel, ilginç ve heyecan vericiydi. Böyle uçuşlar için şansım olsaydı, Çin’e döndüğümde de buna devam etmek isterdim” ifadelerini kullandı. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi