UĞUR MUMCU 26’NCI KEZ ANILDI

Videoyu Aç UĞUR MUMCU 26’NCI KEZ ANILDI
A
a

Tepebaşı Belediyesi ve ÇGD Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen 26. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Gecesi etkinliği, yoğun katılım ile gerçekleşti. Gecede Uğur Mumcu Ödülleri 10 kategoride sahiplerini buldu.


Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Şubesi tarafından düzenlenen 26. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Gecesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
ÇAĞDAŞLIK MÜCADELESİ
Gecede Siyaset Ödülüne layık görülen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Bu Türkiye mücadelesidir aynı zamanda, bizim mücadelemizdir, çağdaşlık mücadelesidir. Uğur Mumcu adına 26. yılda böyle bir ödülü almak benim için büyük bir gururdur. Biliyorum ki bu ödül benim bireysel bir başarım değil. Sayın Kılıçdaroğlu’ndan başlayan ve hepimizi kapsayan bir ekibin parçası olmam ve uyumlu çalışmamdan dolayı bu ödül bana layık görülmüş olmalı diye düşünüyorum. Bu mücadelenin bir siyasi parti mücadelesi olmaması gerektiğini düşünüyorum. 31 Mart’ta da bunun en güzel örneğini yaşayacağımıza inanıyorum. Türkiye, Venezüella olmayacak. Bu bilinçli kitle olduğu sürece Türkiye, ilelebet payidar yaşayacaktır” diye konuştu.
ÖDÜLLER 10 KATEGORİDE
Etkinlikte, siyaset dalında Kuşoğlu, Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda; basın dalında Meliha Okur, Ahu Özyurt, Ömer Duru; bilim dalında Özgür Taşkın, Erhat Aydoğan; hukuk dalında Orhan Yıldırım, Meliha Selvi; sanat dalında Prof. Dr. Devrim Erbil, Numan Kurtulmuş; çevre ve kent dalında Güven İslamoğlu, Prof. Dr. Can Ayday, Prof. Dr. Ruşen Keleş ödül aldı. Spor dalında Sümeyye Boyacı, Metehan Altunbaş; mücadele dalında Ahbap Derneği, Şeker İş Sendika Başkanı Hamit Dokuzlar, Avukat Emine Cevahir Çalıkuşu, Yardım Sevenler Derneği Başkanı Sevgi Şener, Nakliyat İş Sendikası Başkanı Ali Özçelik, Tekirdağ Pınarcalı kadınlardan Hediye Hoban, İlknur Bozkaya, Fevziye Buğa; edebiyat dalında Enis Batur, Rahmi Emeç, Kenan Kocatürk, Arif Keskiner; yaşam boyu mücadele dalında ise Alpay ile Tunç Başaran ödüle layık görüldü.
KARANFİL BIRAKTILAR
Programda ödüllerini alan katılımcılar, sahneden inerken Uğur Mumcu köşesine karanfiller bıraktı. Ayrıca gecenin sunuculuğunu üstlenen İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası Koordinatörü Kaan Kıran da seslendirdiği Yiğidim Aslanım isimli türkü ile salonu dolduranlara duygu dolu anlar yaşattı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi