ULAŞIM FİLOSU GÜÇLENDİ

Videoyu Aç ULAŞIM FİLOSU GÜÇLENDİ
A
a

Büyükşehir Belediyesi, 60 yeni otobüs alarak ulaşım filosunu güçlendirdi. Başkan Büyükerşen, toplu taşımadaki sorunları en aza indirmek ve yoğun hatlarda sefer sayılarını arttırmak amacıyla otobüslerin alındığını belirtti.


Yeni otobüsleri incelemek üzere Toplu Taşıma Şube Müdürlüğünü ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yeni alınan otobüslerin vatandaşlar tarafından şikayet alınan hatlarda öncelikli olarak kullanılacağını belirtti.
MECLİSTE ONAYLANDI
Büyükerşen “Şehrimiz her alanda genişliyor, nüfusumuz artıyor. Buna paralel olarak ihtiyaçlarımız da artıyor. Bu sebeple kent içi ulaşımda önemli bir yer tutan otobüs filomuza araç desteği yapmamız gerekiyordu. 2019 Ekim ayı meclis toplantımızda onaylanarak ihalesi yapılan 60 aracımızın teslimatları yapılmaya başlandı. Trafik tescil işlemleri tamamlanan araçlarımızı hiç bekletmeden hizmete sokuyoruz” dedi.
KADIN ŞOFÖRLER
Önceliğin Özel Halk Otobüslerinin çekilmeye başladığı hatlara verileceğini ifade eden Başkan Büyükerşen, “Artan maliyetler ile Özel Halk Otobüsleri bir bir hattan çekiliyor. Sefer sayıları azalan hatlarımız başta olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm hatlarımızda 50 aracımız bugün itibariyle hatlara girmiş olacak. 10 aracımızın da teslimatı 1-2 gün içerisinde tamamlanarak önümüzdeki hafta hizmete sunmuş olacağız. Araçlarımızda vatandaşlarımızdan olumlu dönüşler aldığımız kadın otobüs şoförlerimiz de görev yapacak. Hizmete giren bu araçlarımızın ihtiyaçlarımızı bir nebze olsun gidereceğine inanıyor, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
ÇEVRE DOSTU
Ulaşımda erişebilirliğe büyük önem verdiklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise araçların çevre dostu olduğunu ve 103 yolcu kapasitesi ile hizmet vereceğini belirtti. Yetkililer “Araçlarımız alçak tabanı ve portatif engelli rampaları ile engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanabileceği araçlar olarak seçildi. Euro-6 standardında dizel motora sahip olan araçlarımız iç ve dış donanımları ile hem yolcularımıza konforu sağlıyor, hem de güvenli bir yolculuk imkanı sunuyor” diyerek önümüzdeki hafta sonu itibariyle 60 aracın da hatta girmiş olacağını ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi