Ulaşımda zarar ettik

Videoyu Aç Ulaşımda zarar ettik
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Yılmaz Büyükerşen başkanlığında toplandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Yılmaz Büyükerşen başkanlığında toplandı. Mecliste gündeme gelen 25 madde oy birliği ile komisyonlara gönderildi. Diğer bir madde olan iklim değişikliğinin etkilerini en aza indirgeme konusunda uluslararası iş birliğini artıracak nitelikteki 'Şehirler Sıfıra Yarışıyor' programına Eskişehir noktasında katılma adına Başkan Yılmaz Büyükerşen'e yetki verildi. 

BAYRAMDA ÜCRETSİZ OLSUN 
Mecliste gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan, yaklaşan kurban bayramında ulaşımın ücretsiz olmasını talep etti. Pandemi boyunca sağlık çalışanlarına ücretsiz olan toplu taşımanın 30 Haziranda sona erdiğini hatırlatan Özcan, yıl sonuna kadar sağlık çalışanlarına ulaşımın ücretsiz olması gerektiğini ifade etti. 

TOPLU TAŞIMA ZARAR ETTİ
Özcan'a yanıt veren Başkan Büyükerşen, "Pandemi nedeniyle Türkiye'nin ekonomik durumu da dikkate alınarak şehir içi toplu taşımada zarar edildi. Zarar eden, ayrı sorunlar çıkarıyor. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi bekledik uzaması için. 30 Haziran'a kadar Cumhurbaşkanı Kararnamesi'yle uzatılmıştı. Kararname belki yenilenir tekrardan. İnşallah olur. Bayram için de bakacağız" diye konuştu. 

GENELGEYE UYGUN HAREKET EDECEĞİZ 
AK Partili Özcan'ın önerisinin çok düzgün ve memnun edici olduğunu söyleyen Kazım Kurt, "1 Temmuz'da yayınlanan Tasarruf Genelgesi'ne uygun hareket etmek zorunda belediyeler. Meclis'in böyle bir karar alma yetkisi yoktur. Cumhurbaşkanı umarım bir parantez açar biz de ona göre hareket ederiz" şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi