Uluslararası çalışma grubu

Videoyu Aç Uluslararası çalışma grubu
A
a

Kazakistan, Rusya, Moldova, Kırgızistan, Ukrayna, Özbekistan gibi ülkelerden Eskişehir’e gelenler arasında uluslararası interaktif bir iletişim ve ilişki ortamı oluşturmak için Eskişehir Kent Konseyi bünyesinde ESPAT Çalışma Grubu kuruldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Kent Konseyi toplantı salonunda yapılan basın açıklaması ile ESPAT Çalışma Grubu’nun kuruluş amaçları açıklandı. Açıklamaya Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy da katıldı. Uyum içerisinde birlikte yaşamanın önemine değinen ESPAT Çalışma Grubu Başkanı Veronica Aydın, “Bizler bu şehirde huzur içerisinde güvenle yaşıyoruz. Çocuklarımız burada doğdu, burada okula gidiyorlar. Eskişehir her insana her kültüre uygun. Burada herkese hoş geldin diyorlar. Bizler de kendimizi evimizde gibi hissediyoruz.Bizler ESPAT Çalışma Grubu gönüllüleri olarak, sürekli sosyal medya sayfalarımızdaki takipçilerimize şehrin güzelliklerini göstererek Eskişehir’imizin uluslararası tanıtımına ve turizm hareketliliğine katkıda bulunmak için çalışacağız” dedi.
TANITIMA KATKI SAĞLAYACAK
ESPAT Çalışma Grubu’nun kültürel zenginliğimizi hatırlatma konusunda önemli bir görevi üstlendiğini belirten Nuray Akçasoy ise, “Yaşamak veya çalışmak için Özbekistan, Rusya, Moldova gibi ülkelerden kentimize gelen ve yüksek artık Eskişehirli olmuş hemşerilerimizin birkaç ortak özelliği var. Gençler, girişimciler ve yüksek eğitimlerini tamamlamışlar. Artık şehrimizde misafir olmaktan çıkmış, ev sahibi olmuşlardır. Bu noktada Eskişehir Kent Konseyi bünyemizdeuluslararası bir dayanışma merkezi fonksiyonunu da üstlenecek, Eskişehir’imizin uluslararası tanıtımına ve turizm hareketliliğine katkıda bulunmak için çalışacak olan ESPAT Çalışma Grubumuzun kurulması bizim için çok önemli” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi