Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali’nin 9’uncu yapılıyor

Videoyu Aç Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali’nin 9’uncu yapılıyor
A
a

Özel Çağfen Koleji 23 Nisan Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivalinin 9’uncusunu gerçekleştiriyor. 7 ülkeden 280 öğrencinin katılacağı festivalde milli kültürümüzü tanıtmak ve yaşatmak amaçlanıyor. Uluslararası festivallerde yaşanan kültür buluşmaları ile ülkenin tanıtımı için büyük bir fırsat olduğu belirtildi.

 

 

Çağfen Koleji Müdürü Ahmet Altıntaşı Çağfenlilerin bir aile olduğunu vurgulayarak “ Düzenlediğimiz Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali Çağfen’in bir aile olarak öz dünya ile bütünleşme felsefesinin bir ürünüdür. Bütün çocuklar aralarında ortak bir dil olmadan iletişim becerileri geliştireceklerdir” dedi.

Dünya barışına katkı sağlamanın amaçlandığı festivale KKTC, Bulgaristan, Moldova, Yakutistan, Azerbaycan, Makedonya ve Arnavutluk olmak üzere 7 ülkeden 280 öğrenci, 50 yönetici ve müzisyen katılacak ve festival 5 gün sürecek.

Festivalin detayları hakkında bilgi veren Çağfen okulları Eğitim Koordinatörü Neslihan Ulu, festivalin 20 Nisan 2014 Pazar günü misafir ülkelerin karşılanması ile başlayacağını, 21 Nisan pazartesi günü resmi ziyaretlerde bulunulacağını ve aynı gün kortej yürüyüşü gerçekleştireceklerini belirtti. 22 Nisan Salı Özdilek AVM’de konuk ekipler gösterilerini sunacak. 23 Nisan Çarşamba ise Milli Eğitim Müdürlüğünün kortejine iştirak edildikten sonra Vilayet Meydanı’nda düzenlenecek etkinliklere katılacak. (Esra Yücel)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi