Ulusumuza katkı sağlayacak

Videoyu Aç Ulusumuza katkı sağlayacak
A
a

TMMOB’a bağlı Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından 11. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TMMOB’a bağlı Makina Mühendisleri Odası (MMO) Eskişehir Şubesi tarafından 11. Ulusal Uçak, Havacılık ve uzay Mühendisliği Kurultayı düzenlendi. Kurultaya Tepebaşı Belediyesi Başkan yardımcısı Suat Yalnızoğlu, 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü Komutanı Hv. Tuğgeneral Gürhan Ergürhan, birçok mühendis ve bilim insanı katıldı.
ŞEHRİMİZ İÇİN ÖNEMLİ
Kurultay öncesi konuşan ve havacılık sektörü ile ilgili yapılan bu kurultayın Türkiye ve Eskişehir için çok önemli olduğunu söyleyen MMO Eskişehir Şube Başkanı Atila Tomsuk, “Ülkemizde havacılık sektörüne katkı sağlamak amacıyla başlattığımız ve bugün 11’ncisini yaptığımız Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayımız başladı. Ülkemiz ve şehrimiz için çok önemli. Biliyorsunuz Eskişehir havacılık sektörünün en önemli şehirlerinden biri. Bugün de burada havacılıkla ilgili ulusal çapta projelerimiz, sorunlarımız, problemlerimiz, geleceğimiz konuları tartışılarak güzel bir kurultay olacak. İnşallah buradaki tartışmalardan şehrimize ve ulusumuza katkısı olacak bilgiler çıkacak. Değerli bildiriler çıkacak. O yüzden bu kurultayı burada iki yılda bir yapmaktan Makina Mühendisleri Odası olarak mutluyuz, gururluyuz” dedi.
KATILIM ÇOK YÜKSEK
Kurultayın yapacağı katkılardan da söz eden Tomsuk, “Buradaki bildirgeler özellikle uçak sanayisindeki sivil ve askeri helikopter, uçak gibi yapmak için uğraştığımız şeylere önemli katkıları var. Biliyorsunuz ki bu dönem uçak mühendisliğine ilk defa öğrenci aldı Osmangazi Üniversitesi. Genç arkadaşlarımız da buradalar. Bu sektöre önemli katkıları olacak. Türkiye çapında Eskişehir’de yapılan bir kurultay. Ve bütün ulusal bileşenlerin toplandığı bir yer. O yüzden teknik bir kongre. Katılımı da çok yüksek bir kongre” diye konuştu.
AR-GE YAPMAK GEREKİYOR
“Bu alan çok zor bir alan” diyen Tomsuk, “Çok yatırım yapmak gerekiyor. ÇokAr-Ge yapmak gerekiyor. Çok insan kaynağı bulmak gerekiyor. Ciddi anlamda gelişiyoruz ama çok daha fazla yol almamız gerekiyor. O yüzden bu tip kongrelerin, kurultayların devamlı olarak yapılmasında fayda vardır. İnşallah elbet bir gün kendi uçağımızı, helikopterimizi kendi havacılık füzelerimizi yapacağız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi