ÜRETİCİLERİMİZ DESTEKLENMELİ

Videoyu Aç ÜRETİCİLERİMİZ DESTEKLENMELİ
A
a

Yeni kurulan Tüm Biçerdöverciler ve Hasat Makinacıları Federasyonu’nu ziyaret eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Hükümetin çiftçimizin yanında durması, desteklemesi çok önemli” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Başkan Ataç son olarak 10 derneğin bir araya gelerek oluşturduğu Tüm Biçerdöverciler ve Hasat Makinacıları Federasyonu’nu (TÜMBİFED) ziyaret etti. Başkan Ataç ziyaretinde TÜMBİFED Başkanı Ahmet Saltık ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti. Saltık da federasyon hakkında Başkan Ataç’a bilgiler aktardı.

MADDİYAT ZORLUYOR

Sona eren hasat sezonunu hakkında görüş alışverişinde bulunulan görüşmeye ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, “Federasyon yönetimde hem teknik hem bu işin ehli arkadaşlarımız hem de çiftçi dostlarımız yer alıyor ve bir araya gelerek önemli bir kurumu hayata geçirdiler. Bizim düzenlediğimiz Geleneksel Küçükbaş Çoban Festivali’nde ilk kez kuruluşları ile ilgili birlikte olmuş ve görüş alışverişinde bulunmuştuk. Bugün tarıma dair yeni rakamlar öğrendim, üzücü konular. Bunların düzeltilmesi için hükümetin çiftçimizin yanında durması, desteklemesi çok önemli. Maalesef çiftçimizin güvencesi yok. Hem iklimsel hem maddi sıkıntılar, çiftçimizi çok zor durumda bırakıyor. Geçmişte kendi karnını doyurabilen 7 ülkeden biriydik. Ama bugün ot ithal eden bir ülke haline geldik. Bu da hükümetin tarıma ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Biçerdöver söz konusu olunca hepsi ithal araçlar. Dövizin bu kadar yükseldiği noktalarda gerçekten biçerdöver sahiplerini ve tamir edenleri çok sıkıntıya sokuyor. Maalesef Türkiye’nin konumu bu şekilde. Diliyoruz önümüzdeki yıllarda çiftçilerimiz ve tarım adına iyi şeyler olsun; gerçekten Türk halkının yüzü gülsün. Ülkemizin yeniden kendi karnını doyurabilen bir ülke haline gelmesi en büyük dileğimdir” sözlerini kullandı.

KATKI SAĞLAYACAĞIZ

TÜMBİFED Başkanı Ahmet Saltık ise “Sayın Ahmet Başkanım, ziyaretiniz ile onur ve güç verdiniz. Bugüne kadar ki öykümüzü zaten biliyorsunuz. Yola çıktık, Türkiye’nin merkezi olarak da Eskişehir, biçerdövercilerin federasyon merkezi oldu. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızda ülke tarımına, ülkemize katkı sağlamak için yola çıktık. İnşallah muvaffak oluruz” diye konuştu. HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi