ÜRETİMİN ÖNÜNÜ AÇTIK

Videoyu Aç ÜRETİMİN ÖNÜNÜ AÇTIK
A
a

Büyükşehir Belediyesi, Han’da ıhlamur ağaçları dikiyor. Kırsalda yaşayan vatandaşlara ekstra gelir sağlamak amacıyla hayata geçen uygulama ile 100 dekarlık alanın 25 dekarına ıhlamur ağaçlarını dikti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Üreticiyi klasik tarım dışında alternatif ürünlerden daha fazla gelir etme etmesini sağlayacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, son olarak Han ilçesinde belediyeye ait 100 dekarlık kullanılmayan alanın 25 dekarına ıhlamur ağaçları diktirdi.
GELİR GETİRECEK
Tarımsal açıdan kullanılamayacak durumda olan arazileri alternatif tarım ile değerlendirmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükerşen, üreticilerin ıhlamurdan da büyük gelirler elde edebileceğini belirtti. Başkan Büyükerşen “Zaten zor günler geçiren üreticimizi pandemi şartları da çok olumsuz etkiledi. Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınma projelerimiz ile üreticimize can suyu olma derdindeyiz. Bu sebeple ilçe belediyelerimiz ile imzaladığımız protokollerle belediyeye ait arazilerde üretim yapılmasının önünü açtık” diye konuştu.
ÖNEMLİ KAYNAK
“Han Belediye Başkanımız Erdal Şanlı ile birlikte Han ilçemizde daha önce lavanta konusunda önemli çalışmalar yaptık” diyen Büyükerşen, “Şimdi de belediyemize ait tarım yapmaya uygun olmayan 100 dekarlık alanın 25 dekarında iyileştirme çalışmalarını tamamlayarak buraya ıhlamur ağaçlarımızı diktik. Ekonomik getirisi fazla olan ıhlamurun, önümüzdeki yıllarda bölgede yaşayan hemşehrilerimiz için önemli bir gelir kaynağı yaratacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
KIYMETLİ ÜRÜN
Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ise “Sayın Hocamızın destekleri ile üreticilerimizin yüzünü güldürecek adımlar atıyoruz. Daha önce lavanta konusunda gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmaları, ekonomik olarak büyük getirisi olan ıhlamur konusunda da hayata geçirmekte kararlıyız. Han’ın geleceği için ıhlamuru çok kıymetli bir ürün olarak görüyorum” dedi. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi