ÜRETMEK KIYMETLİ!

Videoyu Aç ÜRETMEK KIYMETLİ!
A
a

Büyükşehir Belediyesi ve Han Belediyesi iş birliğiyle başlatılan Lavanta Balı Üretim Projesi’nde faaliyet gösteren girişimci kadınlar, Başkan Büyükerşen’i makamında ziyaret etti. Büyükerşen, “Kadınların başarıları ile gurur duyuyorum” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyükşehir Belediyesi ve Han Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Lavanta Balı Üretim Projesi tüm hızıyla sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen,  proje kapsamında çalışmalarını sürdüren üretici kadınları makamında ağırladı.
İLK MAHSUL BÜYÜKERŞEN’E
Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci ve Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ile Han ilçesinde kadınların kurduğu Han’ın Eli Kadın Kooperatifi üyesi girişimci kadınlar yer aldı. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca hazırlanan Lavanta Balı Üretim Projesi kapsamında Mayıs ayında tören ve sağlanan ekipmanlarla arıcılık faaliyetlerine başlayan kadınlar, elde ettikleri ilk mahsul polenleri toplayarak Başkan Büyükerşen’e takdim etti.
REFORM YAPIYORSUNUZ
Kadınların üretimdeki gücüne her zaman inandığını ve çok başarılı olacaklarını belirten Başkan Büyükerşen, “Kadınların gücüne her zaman inanıyorum. İlçenizde büyük bir hareket başlatarak reform yapıyorsunuz. Üretmenin ne de kadar kıymetli olduğunu artık herkes çok iyi görüyor. Hanlı kadınlarımızın lavanta balı üretimi için çıktığı yolda ilk ürünleri almaları ve üretmeye devam etmelerini çok değerli buluyorum. Her zaman size destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
CESARET VERDİNİZ
Hanlı kadınlar da kendilerine verdiği destek ve duyduğu güven nedeniyle Başkan Büyükerşen’e teşekkür ettiler. Girişimci kadınlar, “Başkanımızın bize verdiği cesaret ile her işi başarmaya devam ediyoruz. Kendilerinin bize duyduğu güven çok kıymetli. Destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Üretmeye devam edeceğiz. Kadınlar olarak bu işi de başaracağız” dedi.
55 DEKAR ALANDA
Han ilçesinde 55 dekarlık lavanta bahçesinde başlayan çalışmalar arıcılık ile devam ederken kadınlar elde ettikleri polenleri Han’ın Eli Kadın Kooperatifi aracılığıyla Üretici Marketler üzerinden vatandaşlarla buluşturacak. Eskişehirliler ekonomik ve sağlıklı ürüne kavuşurken kadınlar da ev ekonomisine katkı sunacak. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi