ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ!

Videoyu Aç ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ!
A
a

Pandemi süreci ve okulların açılmaması nedeniyle 6 bin kişinin mağdur olduğunu söyleyen Servisçiler Odası Başkanı Abdurrahman Yüceer, “Biz de bu ülkenin bir esnafı olarak devletimizin üvey evladı olmak istemiyoruz. Servisçi esnafı için de kısa çalışma ödeneği desteği verilmelidir” dedi.


Servisçiler Odası Başkanı Abdurrahman Yüceer, pandemi nedeniyle servisçilerin zor günler geçirdiğini söyledi. Yüceer, “Geçtiğimiz Mart ayından itibaren pandemi sebebiyle kontak kapatan esnafımız okullarında açılmayacak olması ile birlikte tamamen hem maddi hem de manevi olarak çöküntüye girmiş bulunmaktadır. Şehrimizde sektörün kazancının yaklaşık yüzde 70’lik oranı öğrenci taşımacılığından sağlanmaktadır” dedi.
6 BİN KİŞİ MAĞDUR
Yılda 9 ay çalışan esnafın pandemi sebebiyle 6 aydır işsiz olduğunu vurgulayan Yüceer, “Hele ki sadece öğrenci servisi yapan yaklaşık 700 esnafımız bütün giderleri devam ederken kontak kapatmak zorunda kalmıştır. SSK ve Bağkur primleri esnafımız için şu an itibariyle ödenemeyecek büyük bir yük haline gelmiştir ve bu konuda acilen esnafımız lehine düzenlenmesi gereken bir konu haline gelmiştir. Esnafımızın yanında çalışan rehber personel ile ailelerinde hesaplandığında yaklaşık 6 bin kişi mağdur durumdadır” ifadelerini kullandı.
GÜCÜMÜZ KALMADI
Mart ayından bu yana esnafın çektiği kredilerin ödeme tarihlerinin yaklaştığını vurgulayan Yüceer, “Esnafımızın maddi ne manevi olarak dayanma gücü kalmamıştır. Süreç bu şekilde devam etmesi durumunda esnafımız kredileri ödenemediğinden dolayı binlerce araç icra yolu ile satılması muhtemel olacaktır. Verilecek hibe krediler ile esnafımızın yakın zamanda olan acil borçlarını kapatmasının önü açılmalıdır. İşveren olduğumuz için işsizlik fonundan yararlanamadık. Altı aydır çalışamayan servisçi esnafı için de çalışanlarda olduğu gibi kısa çalışma ödeneği desteği verilmelidir” şeklinde konuştu.
DAR BOĞAZDAYIZ
“Biz de bu ülkenin bir esnafı olarak devletimizin üvey evladı olmak istemiyoruz” diyen Yüceer, “Gelinen nokta esnafımızı dar boğaza sokmuş ve içinden kendi imkânlarıyla bu dar boğazdan çıkılamaz hale getirmiştir. Okulların açılmasının da güç olduğu bu dönemde devletimizin esnafımıza yardım elini uzatıp doğrudan ya da dolaylı olarak bu sektörden geçimini sağlayan yaklaşık 6 bin kişi adına devletimizin hibe destekli programlarından acilen esnafımıza da yararlandırılmasını talep ediyoruz” dedi. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi