UZAKTAN EĞİTİM BİLE YAPAMIYORLAR

Videoyu Aç UZAKTAN EĞİTİM  BİLE YAPAMIYORLAR
A
a

Emek Mahallesi sakinleri aylardır alamadıkları internet hizmetinin faturasını ödüyor. Uzaktan eğitimin başlamasıyla çocuklarının mağdur olduğunu söyleyen Meryem Gün, “İnternet paketi aldım. Üç gün de gitti. 50 lira verdim. Üç çocuğum var, evim kira. Nasıl hepsine yetiştireyim” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Emek Mahallesi’nin Sarı Menekşe, Özbey ve Güzelköy sokaklarında yaşayan vatandaşlar aylardır olmayan internetin faturasını ödüyor. Yıllardır kullandıkları internetin bir kablonun kopması sonucu kesildiğini, defalarca başvuru yapmalarına rağmen de yapılmadığını anlatan mahalle sakinleri, uzaktan eğitimin başlamasıyla çocuklarının canlı dersleri takip edememesinden dert yandı. Dört aydır alamadıkları hizmetin faturasını ödediklerini ifade eden mahalle sakinleri, yetkililerin bir an önce seslerini duymasını istedi.

ÇOCUKLAR MAĞDUR EDİLDİ

İki çocuğunun da canlı dersleri takip edemediğini söyleyen Güldane Uğur, “İki tane çocuğum var biri lise son sınıfta, diğeri de 4. sınıfa gidiyor. Canlı dersleri alamıyoruz. Eba’dan ders yapamıyoruz, iletişim kuramıyoruz, pandemiden dolayı gidip gelemediğimiz yakınlarımızla görüntülü konuşamıyoruz. Her türlü konuda sıkıntı yaşıyoruz ama özellikle çocuklarımız eğitimden geri kaldı. İnternet paketi aldık ama bir hafta gitti. 40 lira verdim. Çocuğun canlı dersleri var, orada testleri var. Paket alamayız sürekli, gücümüz yetmez. Çocuklar geri kalmasın derslerinden. İnternet yok, okul yok. Evimize internet istiyoruz” diye konuştu.

GELİP TAMİR ETMEDİLER

“Dört aydır internet için savaş veriyoruz” diyen Huriye Bozkurt, “Gitmediğimiz yetkili kalmadı. Her yere şikâyet ettik ama sonuç alamadık. Benim de iki tane oğlum var üniversiteye giden. Onlar da mağdur oldu. Acilen internetimiz gelsin istiyoruz. Telefonlara sürekli internet paketi yüklemeniz gerekiyor. Ben bir ayda 350-400 lira verdim. Ama çok pahalı. Bunu sürekli yapamam. Çocuklar da internet olmayınca dışarı çıkıyor. Son dört aydır hiç hizmet alamıyoruz ama internet faturasını ödüyoruz. Arıza hala yapılmadı. Bir kablo koptu dört aydır yapmıyorlar. Çocuklar derslerine katılamadı” şeklinde konuştu.

PAKET ALMAYA GÜCÜM YETMEZ

Çocuklarının eğitimden geri kaldığını sürekli internet paketi almaya da gücünün yetmediğini anlatan Meryem Gün, “Benim çocuğum okuldan eğitim alamıyor. Arkadaşlarıyla, öğretmeniyle irtibat kuramıyoruz. Ödevlerden haberdar olamıyoruz. Bize internet kullanmadığımız halde boşu boşuna internet faturası geliyor. Yatırmak zorunda değiliz. Dört aydır internet kullanamıyoruz. Canlı derslerimiz başladı. Benim çocuğum bir haftadır canlı dese katılamadı. Mağduruz. Gelip şu kabloyu yapsınlar. Pandemideyiz, okula gidilmiyor. Bu interneti yapmak zorundalar. Çocuğum 2. sınıfa gidiyor ama ders yapamıyor. İnternet paketi aldım ama üç gün gitti. 50 lira verdim. Bir daha da alamadım fatura yüksek gelince. Üç çocuğum var, evim kira. Nasıl hepsine yetiştireyim” ifadelerini kullandı.

KONULARI TAKİP EDEMEDİM

Canlı derslerinin hiç birini takip edemediğini söyleyen 8. sınıf öğrencisi Selahattin Gün, “Derslerimizden geri kaldık. Ben hiç giremedim canlı derslere. Konuları takip edemedim. Bir haftadır ne anlatılıyor bilmiyorum. Öğretmenimle, arkadaşlarımla görüşemiyorum” dedi. Aylardır çözüm beklediklerini belirten İsmet Bozkurt ise, “İnternet yok aylardır. Almadığımız hizmetin karşılığını ödüyoruz. Çocuklar uzaktan eğitimi nasıl yapacaklar bu şekilde. Hep olacak dediler eylediler. Ama kimse ilgilenmedi. Aylardır bekliyoruz” diye konuştu. Mahalle sakinleri çocuklarının daha fazla mağdur edilmemesi için kopan kablonun bir an önce yapılmasını istedi.  Mahalle sakinleri çocuklarının daha fazla mağdur edilmemesi için kopan kablonun bir an önce yapılmasını istedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi