Vaatlerden yıldık!

Videoyu Aç Vaatlerden yıldık!
A
a

Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimliği önünde basın açıklaması yapan ve hekimlerin taleplerinin uzun zamandır gerçekleşmediğini söyleyen HEKİM SEN İl Başkanı Ebru Karaca Uçar, onu gelmez bir türlü gerçekleşmez vaatlerden yıldık. Ettiğimiz fedaların kar olması için sesimiz duyun” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hekim Birliği Sendikası ve HEKİM SEN üyesi doktorlar, Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimliği önünde basın açıklaması yaptı. Hekimlerin taleplerine yönelik yapılan açıklamada konuşan HEKİM SEN İl Başkanı Ebru Karaca Uçar, sendikanın ve hekimlerin ortak talebi olan 19 uygulama önerisinin hiç birinin gerçekleşmediğini ifade etti.
HEKİMLERİN TALEPLERİNİ SIRALADI
Taleplerini dile getiren Uçar, “Sağlıkta şiddeti ortaya çıkmadan engelleyecek önlemleri alın. Şiddetin kaynağını yok edip, caydırıcı cezalar verin. Çalışma koşullarını insani şartlara getirin, 36 saate varan nöbetlere dur deyin. Nöbet ertesi hekimlerin istirahat etmelerine müsaade edin, maaşlarını keserek engel olmayın. Tazminat cezalarını hekimin endişesi olmaktan çıkarın. Pandemide tüm toplumun 10 kat fazla hastalanan ve 4 kat daha fazla vefat eden meslektaşlarımıza hakkıyla şehittir deyin ve Covid’i meslek hastalığı sayın. Maaşlarımızı ve emeklilik koşullarımızı utanılacak seviyelerden, hekime yaraşır hale getirin. Ek mesailerimizi hakkıyla zamanında ödeyin. Hekimlerin hakkı olan ek göstergeyi verin. Tıbbi muayene 5 dakikada yapılamaz. MHRS randevularını tıbbi standartlara getirin. Aile hekimlerinin cari giderlerini güncel koşullara ve kiralara göre artırın” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir