Vaka sayısı 5 binin altında

Videoyu Aç Vaka sayısı 5 binin altında
A
a

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin bugünkü korona virüs tablosu açıklandı. 5 Temmuz'da açıklanan 24 saatlik verilere göre 4 bin 678 vaka tespit edildi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin bugünkü korona virüs tablosu açıklandı. 5 Temmuz'da açıklanan 24 saatlik verilere göre 4 bin 678 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 35 oldu. Bir günde toplam 219 bin 737 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 4 bin 735 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer veriliyor. Buna göre en az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 58,40 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 25,55 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 53 milyon 659 bin 272'ye yükseldi.

Eskişehir aşılamada halen 6. sırada
Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer veriliyor. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 79,8 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Amasya, Aydın, Bilecik, İzmir takip etti.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi