Vali Çelik, Külliyenin Devam Eden İnşaatını İnceledi

Videoyu Aç Vali Çelik, Külliyenin Devam Eden İnşaatını İnceledi
A
a

Kütahya Valisi Ali Çelik, Bünyesinde Cami, Kur’An Kursu, Gençlik Merkezi, Müftülük Hizmet Binası Ve Kütüphane Gibi Alanların Bulunacağı Külliyenin Devam Eden İnşaatını Yerinde İnceledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Valisi Ali Çelik, bünyesinde cami, Kur’an kursu, gençlik merkezi, müftülük hizmet binası ve kütüphane gibi alanların bulunacağı külliyenin devam eden inşaatını yerinde inceledi.
Hizmet binası hakkında İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Vali Çelik’e bilgiler verdi. Selçuklu mimarisi esas alınarak ortaya çıkacak yapıda; kaba inşaatta statik projenin gerektirdiği kolon ve krişlerin kesişmesinden kaynaklanan şu anki arızi görünümün ortadan kalkacağını belirten Vali Ali Çelik, “Müftülük binası tamamlandığında milli ve manevi duygularımızı rahatsız edecek herhangi bir olumsuzluk kalmayacaktır. Bu noktada hassasiyet gösterip ikazda bulunan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Ali Paşa Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerine yapılmakta olan İl Müftülüğü binasının üst camlarının artı işaretine benzediği iddia edilmişti.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi