VALİ’DEN İZOLASYON TALİMATI

Videoyu Aç VALİ’DEN İZOLASYON TALİMATI
A
a

Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir-Ankara yolu Trafik Uygulama Noktasındaki denetimlere katılarak sürücülere uyarılarda bulundu.


Ülke genelinde ve şehrimizin bazı noktalarında koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında sağlık ve asayiş denetimleri gerçekleştiriliyor. Eskişehir-Ankara yolu Trafik Uygulama Noktasında süren denetimlere Vali Özdemir Çakacak da katıldı. Vali Çakacak’a, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen de eşlik etti. UMKE ekiplerinin sürücülerin ateşini ölçtüğü kontrolde Vali Çakacak, sürücülere uyarılarda bulundu. Sürücülere nereye gittiklerini, ne sebeple gittiklerini soran Çakacak, mecbur kalınmadıkça evden çıkılmaması gerektiğini vurguladı. Çakacak, şehir değişikliği yapan kişilere 14 gün boyunca evde kendilerini izole etmesini söyledi.
18 NOKTADA
Uygulama sonrası açıklamalarda bulunan Çakacak, şehrimize giriş ve çıkışlarda 18 noktada kontrollerin yapıldığını belirtti. Çakacak, “Bugün burada şehirlerarası seyahat eden özel araçların ilimiz girişlerinde durdurularak kontrolleri yapılmaktadır. Eskişehir’e diğer illerden gelen araçlarımız 18 noktada durdurulmakta ve sağlık ekiplerimiz tarafından önce sağlık kontrollerinden geçirilmektedir. Eğer karantinaya alınması gereken bir durum söz konusu olursa anında karantinaya alınıyor” dedi.
TAKİP EDİYORUZ
“Başka illerden buraya ikametlerine gelen şahıslarımızın isimlerini arkadaşlarımız yazıyor” diyen Çakacak, “İletişim bilgileri alınıyor ve ilçe kaymakamlıklarımız vasıtasıyla bunların takibi yapılıyor. Şehirlerarası yolculuk yapıp ilimize gelecekler muhakkak ikametlerinde 14 gün süreyle izole edileceklerdir. Bunu uygulamak durumundayız. Son derece önemli. Bütün dünya bir salgınla karşı karşıya. Bunu da en az hasarla atlatabilmemizin yolu sosyal izolasyon ve sosyal mesafedir. Bunu uygulamak zorundayız” diye konuştu.
8 BİN 500 TALEP
Çakacak, kaymakamlıkların koordinatörlüğünde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarının 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini karşıladığını bildirdi. Eskişehir genelinde 8 bin 500 civarında talebin kendilerini ulaştırıldığını anlatan Çakacak, “Vefa Sosyal Destek Grupları dışında kimse 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızla ilişki içinde bulunmasın. Bu onların sağlığı için önemli. Şimdiye kadar vatandaşlarımızın bütün temel ihtiyaçları karşılandı. Bu vatandaşlarımızın emekli aylıkları evlerine teslim ediliyor” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi