Vali Sami Sönmez İlkokulu Uzaktan Ama Kaliteli Eğitim Yapmaya Devam Ediyor

Videoyu Aç Vali Sami Sönmez İlkokulu Uzaktan Ama Kaliteli Eğitim Yapmaya Devam Ediyor
A
a

Eskişehir'de Vali Sami Sönmez İlkokulu uzaktan ama kaliteli eğitim yapmaya devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’in  Beylikova ilçesi Mehmet Avdan İlkokulu Öğretmenleri Sunay KIRDÖK, Burcu ERDEM KILIÇASLAN  Sabriye TUTAL ile Odunpazarı ilçesi Vali Sami Sönmez İlkokulu  Öğretmenleri Engin KIRDÖK , H. Hilal KILIÇASLAN ve  Derya GÜVERCİN, Burdur, Kütahya, Bulgaristan ve İtalya’dan katılan ortaklarla birlikte  yürütülen LET’S READ AND SHARE adlı e-twinning projesi kapsamında Nisan ayında bir çok farklı etkinlik düzenlediler.   Önce Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Antropolog ve yazar  Suat Turgut ile online görüşme gerçekleştiren öğrenciler; rol model alacakları gerçek kahramanlar, değerler eğitimi ve sağlam karakterli bireylerin oluşmasında izlenecek yollar üzerine keyifli bir  program gerçekleştirdi.

Nisan ayının diğer konuğu, kitapları zevkle okunan, filmleri keyifle izlenen, 7'den 70'e her kesime hitap eden Rafadan Tayfa yapımcı ve yönetmeni İsmail FİDAN oldu. Öğrencilerin heyecan ve merakla sorduğu sorulara cevap veren İsmail FİDAN, Rafadan Tayfa hakkında bilinmeyenleri anlattı.  

Son olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında proje ortağı olan tüm öğretmen ve öğrenciler Radyo programcısı ve sokak müzisyenliği yapan Dj Murat PEKER ile keyifli vakit geçirdiler. Şarkılar söyleyip dans ettiler.
“OKU VE PAYLAŞ!” sloganı ile projeye başlayan öğretmenlerimiz öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflerken aile okuma saatleri etkinliği ile öğrencilerin rol modeli olan ailelerini de projeye dahil ederek okuma alışkanlığını geniş kesimlere yaymayı da hedefliyor.
Uzaktan eğitimi her anlamda kaliteli ve etkili hale getirmeye çalışan değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi