Varoluş savaşındayız!

Videoyu Aç Varoluş savaşındayız!
A
a

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz günlerde TRT Spor ekranlarında yayınlanan Spor Stüdyosu programına telefonla bağlandı. Gönüllü olarak formaya aldıkları Turkovac reklamını değerlendiren Şimşek ayrıca 19 yaş ortalamasına sahip takımla varoluş savaşında olduklarını belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bakan Koca Es Es’e teşekkür etti
 Eskişehirspor’da Başkan Mehmet Şimşek, forma sırtına reklam alamadıklarını ifade ederek, koronavirüse karşı geliştirilen yerli ve milli aşı Turkovac’ı formalarına eklediklerini açıklamıştı. Bunun ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Eskişehirspor’a teşekkür etti. Bu gelişmelerden sonra TRT Spor Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mehmet Şimşek’i telefonla yayına bağladı.
 Endüstriyel futbola yenik düştük
 “Eskişehirspor’u bütün Türkiye biliyor aslında” diyerek sözlerine başlayan Şimşek, “Sokakta oynadığında kaldırımda desteklenen futbol kulüplerinden bit tanesi. Geçen hafta -6 dereceye rağmen 5 bin taraftarımız stadyuma geldi. Endüstriyel futbola maalesef yenik düştük. Kötü yönetimler ve yanlış transferlerden dolayı. Kendi altyapımızdaki çocuklarımızla beraber varoluş savaşındayız. Fotoğrafta yer alan forma 16 yaşında A Takımımızda olan bir futbolcumuza ait. Yaş ortalamamız 19. U-18 Takımını bu sene profesyonel lige soktuk. Hepsi amatördü profesyonel yaptık. Mücadelemize devam ediyoruz. Tekrar taraftarımızla ve futbolcumuzla Türk futboluna hizmet etmek için elimizden geleni yapmayaçalışıyoruz” dedi.
Turkovac formamıza yakıştı
Formanın sırtına gönüllü olarak aldıkları Turkovac aşısı reklamına değinen Şimşek, “Türkiye sınırları içerisinde yapılan her şey bizim için bir gururdur. Aşımız milli aşı. Hala aşıya ulaşamamış bir sürü dünya ülkeleri var. Biz Turkovac aşısının sırtımızda reklamını yapmaktan onur duyarız ve duyacağız. Formamıza da çok yakıştı. İnşallah bizimle birlikte birkaç takımda bu şekilde hareket eder. Biz mutluyuz. Bakan beyin teşekkürü bizi onurlandırdı ancak asıl teşekkür Turkovac aşısını bulan bilim insanlarına. Biz sadece aracıyız” ifadelerini kullandı.
 Eskişehirspor ölmez
Yorumcu Erhan Sağın’ın Eskişehirspor nereye gidiyor? Sorununa cevap veren Şimşek, “Eskişehirspor yıllarca Türk futboluna hizmet etmiş bir kulüp. Eskişehirspor, Sakaryaspor, Bursaspor gibi taraftarının gücünü arkasında hisseden takımlar hiçbir  zaman ölmez. Bazen durur, yavaşlar tekrar yukarı doğru hareket eder. Biz bu duraklama dönemini en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Bütün umudumu ileriye doğru gitmek. Şehir biliyorsunuz bir futbol kenti. 2. Lig’de son sıradayız. İlk kez uçağa binen futbolcularla deplasmana gidiyoruz. Ama bu halimizde bile 5 bin kişi maçımıza geliyor. Bunların geçici şeyler olduğunu düşünüyoruz. Yapılanma şeklinde borç ödüyoruz. Bu sene çok büyük borçlarımızı ve bazı yabancı futbolcu dosyalarını kapattık. Çok çalışan bir yönetim kurulumuz var. Şehri de arkamıza aldık. İnşallah çıtamızı yavaş yavaş yükselterek bir yerlere kulübümüzü getireceğiz ve Türk futboluna hizmet edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir