Vatandaş alamıyor!

Videoyu Aç Vatandaş alamıyor!
A
a

Artan maliyetler nedeniyle sebze meyve fiyatlarının arttığını söyleyen Eskişehir Yaş Sebze Meyve Balıkçılar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, “Vatandaş, artık ver 2 kilo, ver 3 kilo diyemez hale geldi. Gerçekten canımız acıyor. Vatandaşın alım gücü çok azaldı” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Yaş Sebze Meyve Balıkçılar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, artan maliyetler ve kış mevsiminin uzun sürmesi nedeniyle sebze meyve fiyatlarının yükseldiğini söyledi. Son günlerde havaların ısınmasıyla bayram sonrası fiyatların düşeceğini belirten Çiçek, üreticinin de vatandaşın da pahalılıktan kaynaklı mutsuz olduğunu ifade etti.
BAYRAM SONRASI FİYATLAR DÜŞECEK
Pazarcının da artan fiyatlar nedeniyle canının yandığını anlatan Çiçek, vatandaşın alım gücünün düşmesiyle eskisi gibi 2-3 kilo alamadığına dikkat çekti. Çiçek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Sebzede fiyatlarımız yükseldi. Maliyetler oldukça çok yükseldi. Geçen yıl mazot 6 liraydı. Bu yıl mazot 22 liraya çıktı. Maliyetler yükselince ister istemez üretici, ürettiği malının gübresini, ilacını yetiştiremiyor şu anda. Bu sene havalar yeni yeni ısınıyor. Sebze bollaşacak. Bir haftadır fiyatlarımız normale düştü ama insanların alım gücü çok az. Biz de bundan mustaribiz. Esnaflarımız mal satamıyor. Neden? Fiyatlar yüksek olduğu için vatandaş, artık ver 2 kilo, ver 3 kilo diyemez hale geldi. Gerçektencanımız acıyor. Vatandaşın alım gücü çok azaldı yani. Fiyatlarımız 1 haftadır geriledi. Bayram sonrasında fiyatların biraz daha düşeceğini düşünüyoruz. Çünkü yaz geldi. Havalar Antalya’da, Mersin’de, Adana’da ısınınca ister istemez 40 günde yetişen mallarımız sıcak havada daha çabuk yetişecek. Bu da tüketiciye yansıyacak. Bu sene kış uzun sürdü. Bu da fiyatları etkiledi ister istemez. Bayram sonrası daha düşecek ama fiyatlar.” MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir