Vatandaş da esnaf da dertli

Videoyu Aç Vatandaş da  esnaf da dertli
A
a

Ramazan ayının gelmesiyle pazar ve çarşı alışverişleri de başladı. Ancak vatandaş özellikle sofraların vazgeçilmesi salatalık malzemelerini önceki haftaya oranla 50 kuruş zamlı aldı. Esnaf ise bu zammın Ramazan ayıyla değil, girdi çıktılardan kaynaklı olduğunu söyledi.


On bir ayın sultanı Ramazan geldi çattı, vatandaş da pazarın yolunu tuttu. Vatandaş pazarda filesini dolduramamaktan yakınırken esnafta kendilerine mal olan girdi çıktılardan yakındı. Pazarcı esnafı Mehmet Ali Mumcu, “Geçen haftaya göre pahalı, önümüzdeki haftalar da pahalanır. Bu Ramazan ayının gelmesiyle ilgili değil, üretimin az olmasından kaynaklı. Sakarı deresi çimlere yöneldi. Ekim azlığından dolayı fiyat artar ancak yazın düşer. Vatandaş memnun değil fiyatlardan ancak bizim de yapabileceğimiz bir şey yok. Vatandaş suçu bizden buluyor biz giderlerden buluyoruz” dedi.
HİÇBİR ŞEY ALAMIYORUZ
Vatandaşlardan Handan Bolulu, “Pazar fiyatları yüksek. Pazar çantamızı nispeten doldurdum. Bu hafta fiyatlar önceki haftaya göre artmış sanırım Ramazan ayının gelmesiyle ilgili” derken Zehra Göksun isimli vatandaş, “Pazar fiyatı pahalı, her şey çok pahalı. Bizler çantamızı doldurabiliyoruz çünkü iki kişiyiz ama 4 kişilik aile için çok zor” diye konuştu. Kadriye Aslan, “Hiçbir şey alamıyoruz. Soğan ucuzladı ama bu defa diğerler el yakıyor. Pazar çantası almıyorum ki doldurabileyim” dedi. Ramis Tunca ise “File değil poşet de dolmuyor. Kuru soğanı tane ile alanlar var. Geçen haftaya göre de fiyatlar artmış” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi