Vatandaşın gündemi ekonomi

Videoyu Aç Vatandaşın gündemi ekonomi
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Çukurhisar Mahallesini ziyaret ederek yurttaşların talep ve sıkıntılarını dinledi.

Çakırözer Hisar ve Yeni Mahalle Muhtarları Halil Karataş ve Fatih Ay’ı makamında ziyaret ederek, mahalle kahvelerinde yurttaşlarla buluştu. Mahalle Muhtarları Halil Karataş ve Fatih Ay’ı da ziyaret eden Çakırözer, muhtarlarla birlikte yurttaşların talep ve sıkıntılarını dinledi. Çakırözer, 31 Mart seçimlerinin ardından muhtarlık görevine gelen Karataş ve Ay’ı tebrik ederek, mahalle muhtarlarının her zaman yanlarında olduklarını söyledi.
HER 10 KİŞİDEN 7’Sİ BORÇLU
Kahve ziyaretlerinde, Çukurhusarlılarla birlikte ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu da değerlendiren Çakırözer, “Yurttaşlarımız işsiz, yurttaşlarımız borç içinde. Bu ay için Türkiye’de işsizlik oranı yüzde 13 gerçekleşti. Resmi rakamlara göre gençlerin yüzde 25’i işsiz. Türkiye’nin dört bir yanında yurttaşlarımızı evine ekmek götüremiyor. Türkiye’de her 10 kişiden 7’si borçlu ya da taksit ödemesi var. Her 4 kişiden 1’i ciddi maddi yoksulluk çekiyor” dedi.
IŞIK GÖREMİYORUZ
“Sokağa çıkın neredeyse iki gençten biri işsiz” diyen Çakırözer, “Bize pembe tablolar çizen iktidar yetkilileri bu rakamları görmüyor mu? Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Mayıs ayında, ‘tünelin ucundaki ışık büyümeye başladı’ demişti. Biz sokaktan baktığımızda, kahvelerden baktığımızda en ufak bir ışık göremiyoruz.  Vatandaşa pembe tablolar çizerek işsizliği bitiremeyiz. Bizler üreterek, hukuk güvenliğini sağlayarak ülkeyi bu kötü gidişattan kurtarabiliriz” ifadelerini kullandı. HM
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi