VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ

Videoyu Aç VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ
A
a

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren kaptaj ekibi, 10 farklı noktada kaptaj ve drenaj çalışması gerçekleştirerek vatandaşların yüzünü güldürdü. 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Büyükşehir Belediyesi içme ve kullanma su temini çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Özellikle yaz aylarında su azlığı yaşayan yerleşim yerlerinin içme ve kullanma suyunu temin eden ESKİ, bünyesinde kurduğu kaptaj ekibiyle farklı ilçelerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
KAPTAJ ÇALIŞMASI YAPILD
Sarıcakaya İğdir, Odunpazarı Musalar, Beylikova Yeniyurt, Tepebaşı Danişment, Çalkara ve Avlamış, İnönü Oklubal, Seyitali ve Dereyalak Mahallelerinde çalışmalar tamamlandı. Son olarak Gülpınar Mahallesinde ekiplerin çalışmaya başladığını ifade eden ESKİ yetkilileri, 14 yıl önce yapılan cazibeli içme suyu kaynak suyu noktalarının deforme olması sebebiyle ihtiyacı karşılamadığını belirtti. 4 adet kaynak suyunun birleştirilerek kaptaj çalışmalarının başladığını ifade eden yetkililer, kent genelinde ihtiyaç duyulan mahallelerde çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi.
SU KAYNAĞI KAYBOLMADI
Talepleri sonucu ekiplerin kısa sürede çalışmalara başladığını belirten Gülpınar Mahalle Muhtarı İsmail Keskiner ise mahallenin doğal su kaynağının bu çalışmalar sayesinde kaybolmadığını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ personeline teşekkür etti. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi