VATANDAŞLA BAŞARIYORUZ

Videoyu Aç VATANDAŞLA BAŞARIYORUZ
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Fatih Belde Evi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında çok sayıda vatandaş ile buluştu. Fatih Mahallesi Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’ni veren Başkan Ataç, alışmalarında elde ettiği başarının, vatandaşların verdiği destek ile mümkün olduğunu ifade etti.


Fatih Belde Evi’nde gerçekleştirilen programa Başkan Ataç’ın yanı sıra Tepebaşı Belediyesi birim müdürleri, Fatih Mahalle Muhtarı Eda Yıldırım, yardımsever Canan Şeker ve çok sayıda vatandaş katıldı.
UZMAN EKİPLE
Konuşmasına, mahalle sakinlerine müjde vererek başlayan Başkan Ataç, “Bu yıl ki bilgilendirme toplantılarımıza Fatih Mahallemizden başladık. Çünkü bugün sizlere bir müjde ile geldik. Bir süredir üzerinde çalıştığımız kreş projesinde yapım aşamasına geldik. Bağışçımız Sayın Canan Şeker Hanım da aramızda. Dün kendisiyle bir protokol imzaladık ve bu müjdeyi bugün kendisiyle birlikte veriyoruz. Bu açılacak kreşte uzman eğitmenler çocuklarımıza eğitim verecek. İnanın Tepebaşı’nda son 10 yılda eğitim alanında farklı bir kültür oluşmaya başladı. Bu da sizlerin eğitime verdiği destekler neticesinde oldu” diye konuştu.
YETENEKLİ NESİLLER
Konuşmasının devamında Tepebaşı Belediyesi’nin çalışmalarında elde ettiği başarının, vatandaşların verdiği destek ile mümkün olduğunu ifade eden Başkan Ataç, “Çalışmalarımızı da çocuklarımızın boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi yönünde yapıyoruz. Çünkü bugün sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada sokak suçlarının oranı çok yüksek. Çocuklarımız bu suçlara karışmamalıdır. Onların bu konuda korunması gerekiyor. Çocuklarımızı bu tür eğitim kurumlarına yönlendirerek; doğru oyunları oynamasını, spor yapmasını, müzikle ilgilenmesini sağlayarak onları koruyabiliriz. Böylelikle sokak suçlarından uzak ve kaliteli, bilgili, yetenekli nesiller yetiştirmiş oluruz. Asfaltı herkes atar, çöpü herkes toplar; asıl belediyecilik ise o kentteki insanların yaşantısına farklı şeyler katabilmektir. Tepebaşı Belediyesi de hayata geçirdiği projelerle bunu bugüne kadar başarıyla gerçekleştirdi. Bu da vatandaşlarımızın destekleri sayesinde başarıldı. Ben bu noktalara ulaşabilmemizde en büyük desteği veren vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
EN BÜYÜK HAYALİM
Fatih Mahallesi Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’nin bağışçısı Canan Şeker de, “Eğitim ve öğretime çok önem veriyorum. Bu anlamda da en büyük hayalim bir eğitim kurumu yapmaktı. Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’ın da destekleriyle bu hayalimi gerçekleştirebildiğim için çok mutluyum” dedi.
PROJELERİ ANLATTI
Başkan Ataç Fatih Mahallesi sakinlerinden yoğun alkış alan konuşmasında daha sonra Tepebaşı Belediyesi’nin Kent Enstitüsü, Yaşam Köyü, Matematik Evi, Engelli Bireyler Montaj Atölyesi gibi örnek projeleri hakkında bilgiler aktardı. Toplantıda Başkan Ataç, mahalle sakinlerinden gelen soru ve talepleri de dinledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi