Vazgeçmeyeceğiz

Videoyu Aç Vazgeçmeyeceğiz
A
a

Derman Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan hekimler iş bırakarak taleplerini sıraladı. Doktorlar adına açıklama yapan Hekimsen üyesi Ebru Karaca Uçar, “Haklarımızı alana kadar vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hekimsen üyesi doktorlar iş bırakarak Derman Aile Sağlığı Merkezi önünde açıklamalarda bulundu. Hekimler olarak yıllardır yalnızca oyalandıklarını öne süren Ebru Karaca Uçar, “Aralık ayında umutlandık ancak en ufak bir düzenleme dahi çok görüldü. 14 Mart Tıp Bayramı gerçek bir bayram olsun diye bekledik ancak sonuç yine ‘hakkınız ödenmez’ oldu. Aralık ayındaki sözlerin üzerinden 156 gün, 14 Mart’ın üzerinden 53 gün geçti ve bizler hala oyalanıyoruz” dedi. Taleplerini sıralayan Uçar, “Sağlıkta şiddeti ortaya çıkmadan engelleyecek önlemleri alın. Şiddetin kaynağını yok edip, caydırıcı cezalar verin. Hekimler için çalışma koşullarını insani şartlara getirin, 36 saate varan nöbetlere dur deyin. Nöbet ertesi hekimlerin istirahat etmelerine müsaade edin, maaşlarını keserek engel olmayın. Tazminat cezalarını hekimin endişesi olmaktan çıkarın” ifadelerini kullandı.
 HAKLARIMIZI ALACAĞIZ
Haklarını alana kadar mücadelelerinin devam edeceğini vurgulayan Uçar, “Bu beyaz önlüğün içinde bir insan vardır. Yükümlülükleri ağırlığınca alması gereken hakları olan bir insan. Haklarımızı alana kadar vazgeçmeyeceğiz” şeklinde konuştu. Doktorlar iş bırakma eylemini talepleri karşılanmadığı takdirde 5-6-17- 18-26-27 Mayıs tarihlerinde de devam edeceklerini ifade etti.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir