VEFALI BİR KURUMUZ

Videoyu Aç VEFALI BİR KURUMUZ
A
a

Sağlık Bakanlığı yayınladığı coronavirüs genelgesi ile özel ve vakıf hastanelerinde de COVID-19 tanısı konulmuş vakaların kabul ve tedavi edilmelerinin zorunlu olacağını belirtti. Genelge hakkında konuşan Özel Gürlife Hastanesi Başhekimi Ali Özdemir, “Kurumumuzdaki sağlık çalışanları bu ülkeye vefası olan insanlar. Biz de zor günde dayanacağız” dedi.

Sağlık Bakanlığı yayınladığı coronavirüs genelgesi ile Türkiye’deki salgın için yeni tedbirler alındığını duyurdu. Bakanlık alınan yeni tedbirlerin sağlık personelinin üzerindeki yükün azaltılması amacını taşıdığını belirtti. COVID-19 tanısı konuncaya kadar hastalara devlet ve vakıf hastaneleri ile tüm özel sağlık kuruluşlarında kabul ve tedavi yapılması zorunlu olacak. Bünyesinde üçüncü seviye erişkin yoğun bakım yatağı bulunan hastaneler pandemi hastanesi kabul edilecek.
HAZIRLIK YAPIYORUZ
Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan koronavirüs genelgesi hakkında Özel Gürlife Hastanesi Başhekimi Ali Özdemir, “Biz hiçbir kamu desteği almayan bir kurumuz. Destek almadığımız için milletimizin bu zor gününde öz kaynaklarımızla dayanabildiğimiz yere kadar dayanamaya çalışacağız. Kurumumuzdaki sağlık biriminde çalışan arkadaşlarımızın hepsi bu ülkeye vefası olan insanlar. O yüzden biz de zor günde dayanacağız. Nasıl destekleneceğiz, nasıl süspanse edileceğiz bilmiyoruz ama şu an hazırlıklarımızı yapıyoruz. Eskişehir halkı için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Doğru olan şey bizim sağlık çalışanı olarak hiçbir vakayı kaçırmamız. Biz maksimum hassasiyeti göstereceğiz. Bakanlığın yayınladığı genelgeleri takip ediyoruz. Gerekli önlemleri alıyoruz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi