Vekâleten Koparal atandı

Videoyu Aç Vekâleten Koparal atandı
A
a

Anadolu üniversitesi Rektörlüğü’nden istifa eden Şafak Çomaklı yerine vekâleten Rektör Yardımcısı Ali Savaş Koparal atandı.

Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı geçtiğimiz günlerde sağlık sorunları sebebiyle Anadolu Üniversitesi rektörlüğünden istifa ettiğini açıklamıştı. Çomaklı’nın yerine ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal atandı. Konuya ilişkin Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: T.C. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Anadolu Üniversitesi rektörlüğünü vekâleten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal'ın yürütmesini uygun görmüştür.
ALİ SAVAŞ KOPARAL KİMDİR?
Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Akademik hayatına 2008 yılından beri Profesör olarak devam etmektedir. Farklı dergilerde ulusal ve uluslararası makaleler ve bu makalelere atıfları olan Prof. Dr. Ali Savaş Koparal çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel araştırma projelerinde yürütücü ve araştırmacı olarak görev almıştır. Anadolu Üniversitesi’nin çeşitli kademelerinde idarecilik görevi yapan Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, 01.10.2018 tarihinde Rektör Yardımcılığı görevine atanmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi