Verimli çalışın!

Videoyu Aç Verimli çalışın!
A
a

Odunpazarı Belediyesi Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi ve Yeni Çizgi Koleji’nin ortak çalışması ile online eğitim çalışmaları ‘Verimli Ders Çalışma Teknikleri Semineri’ ile başladı.

Odunpazarı Belediyesi Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi ve Yeni Çizgi Koleji Rehberlik biriminin ortak çalışması ile verimli ders çalışma teknikleri anlatıldı. Yoğun ilgi gören seminerde, katılımcılara verimli ders çalışmak için öncelikle amaçların belirlenmesi gerektiği hatırlatıldı. 

DÖNEMSEL PLAN YAPIN

Amaçların, davranışları başlattığı ve sonuçlarında bu davranışların etkisi ile gerçekleşeceği için plan yapmanın öneminin vurgulandığı seminerde, zamanı en iyi şekilde değerlendirmek ve hedeflere ulaşabilmek için günlük, haftalık ve dönemlik planlar yapmanın çok önemli olduğu kaydedildi. Her öğrencinin bedensel, zihinsel, duygusal yapıları, ilgileri ve yetenekleri bakımından birbirlerinden farklı olduğu belirtilen seminerde, verimli ders çalışmayı engelleyen tuzaklardan da bahsedildi. 

ENGELLERİ KALDIRIN

Ders çalışmanın önündeki en önemli engellerden birisinin sürekli olarak başarısız olunan noktalara odaklanmak olduğunun ifade edildiği seminerde, müzik eşliğinde çalışmak, zorlanılan derslerin dışlanması, aşırı kaygı ve uzanarak çalışmanın verimli ders çalışmanın önündeki başlıca tuzakları oluşturduğu söylendi. HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi