Vicdanları yaraladı

Videoyu Aç Vicdanları yaraladı
A
a

Eskişehirspor Nefer tribün lideri Murat Diri, 30 Nisan’da sosyal medyada yaptığı paylaşım sonrası spor müsabakalarından tedbiren men edilmişti. Bunun ardından Diri’nin avukatı Çağdaş Çelik bir basın açıklaması yaparak bu kararının vicdanları yaraladığını ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Halkı zan altında bırakmıştı
Avukat Çelik yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Müvekkilim Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, Trabzonspor Kulübü’nün “SÜPER (!) Lig şampiyonluğunu ilan ettiği 30.04.2022 tarihli sosyal medya açıklamasında 3 Temmuz Fetö kumpası ile tüm Eskişehirspor camiasını ve dolayısı ile tüm Eskişehir halkını zan altında bırakanlara bir cevap vermiş ve isyanını dile getirmiştir.
 
Sağduyu çağrısı yapmıştı
Bu isyan koca bir şehrin duygularına tercüman olmuş binlerce hemşehrimiz tarafından paylaşılmıştır. Bu açıklamada Camiamıza terör odaklarınca iftira atanların unutulmayacağını, en iyi cevabı sosyolojik olarak Eskişehir halkının vereceğinden bahisle tüm şehir esnafımıza ve şehir halkımıza kanuni bir sosyolojik çağrıda bulunmuştur. Aynı akşam şehirde nefretin ve gerginliğin yükseldiği saatlerde Murat Diri şehrin bütün sokaklarında cansiperane şekilde tüm şehir taraftarını sağduyuya çağırmış ve yaşanabilecek olan tüm olumsuzlukların önüne şahsi çabası ile geçmiştir.
 
Camia mahkum edilmiştir
Bu açıklamalar neticesinde Müvekkilim Murat Diri, 6222 sayılı Sporda Şiddet Yasasına muhalefet etmekten ifadeye çağırmış ve “TEDBİR EN” spor müsabakalarından men edilmiştir. Söz konusu açıklamada hiçbir suretle suç unsuru ve hukuksuzluk bulunmadığı gibi müvekkil yaşanabilecek olumsuzlukları da bizzat engellemiştir. Ancak gelinen noktada; Hukuk, “HATIRLI ” ağabeylerin sopası gibi kullanılmış ve Taraftarlar Birliği Başkanımız Murat Diri şahsında koca bir camia mahkum edilmiştir. Söz konusu karar hukuka aykırı olduğu gibi vicdanları da derinden yaralamıştır.
 
Bu süreci unutmayacağız
Unutulmasın ki 3 Temmuz kumpası ile Eskişehirspor camiasını suçlayanlar Fetullahçı Terör örgütünün sözcülüğünü yapmakta ve alenen suçu ve/veya suçluyu övmek suretiyle suç işlemektedirler. Ancak yinelemekte fayda var ki; Eskişehirspor camiası kendisine terör odaklarınca reva görülen bu baskı ve zulmü unutmadığı gibi yaşanan bu hukuksuzluk sürecini de unutmayacaktır. Unutulmasın ki Eskişehirspor, Eskişehir’in vicdanıdır.”
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir