VİRÜSÜ YENDİ YAŞAMLA SAVAŞIYOR!

Videoyu Aç VİRÜSÜ YENDİ YAŞAMLA  SAVAŞIYOR!
A
a

87 yaşında olan ve zor koşullar altında yaşayan Durmuş Çalıkuşu, yakalandığı koronavirüs hastalığını yendi. Aylık 710 lira maaş aldığını söyleyen Çalıkuşu, “Zorla yetiyor. İdare etmeye çalışıyoruz. Yemezsen yeter. Yersen yetmez” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

87 yaşında olan Durmuş Çalıkuşu, geçtiğimiz aylarda koronavirüse yakalandı. Bir süre yoğun bakımda yattıktan sonra hastalığı yenen Çalıkuşu, zor koşullarda hayatını sürdürmeye çalışıyor. Kendi kendini idare ettiğini anlatan Çalıkuşu, eşini kaybettikten ve çocuklarını evlendirdikten sonra yalnız yaşamaya başlamış.
ÇOK AĞIR GEÇTİ
Hastalık sürecinden söz eden Çalıkuşu, “İleri geri kendimizi taşıyoruz. Yaş olmuş 87. Koronavirüs olduk ama iyileştim. Biraz evde yattım. Hastalığım çok ağır geçti. Kendimi bilemiyordum. Yoğun bakımda yattım. Ondan sonra da serviste yattım. Çocuklar geldi aldı. 15 gün de oğlumun evinde yattım. Koronayı yendik Allah’a şükür. Şimdilik iyi sağlığım. Kendime iyi kötü yapıyorum bir şeyler. Kaymakamlıktan aylık geliyordu ama onu kestiler. Şimdi yaş aylığı alıyorum. Kendilerine iyi baksınlar. Dikkat etsinler. Çok dışarı çıkmasınlar. Devletimizden, belediyelerimizden Allah razı olsun. Bizimle ilgileniyorlar” diye konuştu.
AYLIK 710 LİRA
Yaklaşık 47 yıldır aynı evde yaşadığını anlatan Çalıkuşu, “Zor olsa da idare ediyoruz. Burası havadar olduğu için seviyorum. 1974’te geldim buraya. Eşim vefat etti. Çocuklarım evlendi. Ben kaldım” dedi. Aylık 710 lira maaş aldığını fakat geçinmekte sıkıntı yaşadığını da söyleyen Çalıkuşu, “Aldığım zorla yetiyor. İdare etmeye çalışıyoruz. Yemezsen yeter. Yersen yetmez. Ama yemeyince de olmuyor. Canın bir şeyler istiyor ama her şey, hayat çok pahalı. Yetmiyor. Zor yetiyor yani. Bayramlarda getiriyorlar ama kaç gün gider” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi