Vitamin Depoları Tezgâhdaki Yerlerini Aldı

Videoyu Aç Vitamin Depoları Tezgâhdaki Yerlerini Aldı
A
a

Havaların Soğumasıyla Birlikte Sonbahar Ve Kış Mevsimlerinin Tercih Edilen Meyveleri, Tezgâhlardaki Yerlerini Almaya Başladı

Havaların soğumasıyla birlikte sonbahar ve kış mevsimlerinin tercih edilen meyveleri, tezgâhlardaki yerlerini almaya başladı.
Eskişehir pazarlarında yazlık meyveler yerlerini kışlıklara bıraktı. Pazar esnafı kışlık meyveler yeni çıkmasına rağmen fiyatların uygun olduğunu düşünüyor. Vatandaşlar ise en çok C vitamini deposu mandalina ve portakalı tercih ediyor. Pazarda; mandalina 3 lira 50 kuruş, portakal, ayva, elma ve nar 5 lira, armut ve muz 7 lira, cennet hurması 8 lira, kivi ise 12 liradan satılıyor.
Konuyla ilgili pazarcılıkta 40. yılını deviren Emin Özkaya, kış sezonunu değerlendirdi. Özkaya, "Yaz meyveleri yavaş yavaş yerlerini kış meyvelerine bırakmaya başladı. Mandalina, portakal, ayva, nar ve armut gibi meyveleri tezgâhlarımıza dizdik. Vatandaşlar kış meyvelerini yaz meyvelerinden daha çok talep ediyor. Vatandaşlar fiyatlar uygun olduğu için alışverişini rahat bir şekilde yapıyor. Şu anda en çok mandalina ve portakal satışı yapıyoruz" diye konuştu.
"Meyve fiyatları düşecek"
Meyve fiyatlarının düşeceğini ifade eden Özkaya, "Fiyatlar meyveler yeni çıkmasına rağmen uygun. Her bütçeye göre meyve var. Vatandaşlarımız endişe etmesinler. Havalar soğudukça ve üretim arttıkça fiyatlar düşecektir" şeklinde konuştu.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi