VURGUNU ENGELLEDİ

Videoyu Aç VURGUNU  ENGELLEDİ
A
a

Bursa’da, bir ayçiçeği fabrikasından Ankara’ya gönderilmek üzere tıra yüklenen 24 ton sıvı yağ çalındı. Şüpheliler tarafından Eskişehir’e getirilen mallar iz kaybettirmek için bir başka tıra aktarılırken, nakliye şoförü sayesinde 500 bin TL değerindeki sıvı yağ polis ekiplerince ele geçirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Bursa’da bulunan bir fabrikadan 24 ton ayçiçek yağı alan nakliyeci Ş.A, malı tır ile Ankara’daki toptancılara götürmek yerine Eskişehir’e getirerek, iddiaya göre elden çıkarmak için müşteri aradı. Yağların sahibi olan şirketin Bölge Müdürü Oğuz Pıynar ise, yağların toptancıya ulaşmadığını öğrenince Bursa Jandarma Komutanlığı’na ihbarda bulundu. Yapılan çalışmalarda yaklaşık 500 bin lira değerinde olan ay çiçek yağı yüklü tırın Ankara yerine Eskişehir’e geldiği tespit edildi.
POLİSİ ARADI
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı. Yağları satmak için müşteri aradığı tespit edilen şüpheli Ş.A’nın izini kaybettirmek için tırında yüklü yağları Eskişehirli nakliyeci Ali Tunç ile anlaşarak aracına yüklettiği öğrenildi. Tır sürücüsü Tunç, iki kez teslim adresi değiştirilen ve faturası olmayan yağların çalıntı olabileceğini düşünerek aracını Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir otoparka çekip, aküsünü söktü. Daha sonra polise yağ yüküyle ilgili bilgi verdi. Polis ekipleri, ay çiçek yağlarını satmak için toptancılarla görüştüğü belirtilen R.A’yı kısa sürede yakalayıp gözaltına alındı. Tır sürücüsü Ş.A’nın yakalanması için ise çalışma başlatıldı.

GECE BULUNDU
Yağ şirketinin Bölge Müdürü Oğuz Pıynar, Eskişehir’de nakliyeci olan Ali Tunç’un dikkati ve duyarlılığı ile İl Emniyet Müdürlüğü’nün yoğun çabası sonucu ürünlerini bulduklarını belirterek, “Yükleme yaptık Bursa ilinden. Kontrollerde takibine ulaşamadık, uzun bir arayış oldu. Eskişehir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü yoğun bir çaba içerisine girdi. İlgili aramalarda bulundu, şahıslar üzerinde ciddi bir efor sarf etti. Yoğun bir gündemle gecenin ilerleyen saatlerinde polis ekipleri bizim çalınan ürünlerimizi buldular. Ürünlerimiz başka bir araca aktarılmış şekildeydi. Sağ olsun yükü üzerine alan başka bir sürücü arkadaş, onun duyarlı davranışıyla ürünlerimizi bulmuş durumdayız. Bu ürün Bursa'dan Ankara'ya gidiyordu. Bu ürün yolda çalınmıştı” ifadelerini kullandı.

DUYARLI ŞOFÖR
Pıynar ayrıca, çalıntı malın yüklendiği nakliye şoförünün büyük bir duyarlılık gösterdiğini belirterek, “Şüpheli durum üzerine aracı güvenli bir yere çekiyor ve emniyet birimine haber veriyor. "Şüpheli bir durum var, üzerimde yağ var. Dolayısıyla gidip geliyorum, Bursa iline gidip geldim. Mamulü üzerimden almadılar" şeklinde bir şüphe ile emniyet birimlerine bilgi veriyor. Bunun üzerine zaten konu araştırıldığı için çok çabuk bir şekilde emniyete ulaşılıp, sonuca ulaşılıyor. Yani burada sürücünün ciddi bir duyarlılığı var. Malı ikinci kez aktarma yapan sürücünün ciddi bir duyarlılığı var. Yağın maliyeti 450-500 bin TL civarındaydı” şeklide konuştu.

AKÜYÜ SÖKTÜM
Nakliye şoförü Ali Tunç ise, malı yükleyen şahıslardan şüphelendiğini belirterek, “Ben bir yerden yük sardım. Sardıktan sonra bu şahıslardan şüphelendim. Kameralı, güvenli bir yere çektim aracı. Aracı emniyetli bir yere çekip aküsünü söktüm, kendimi garantiye aldım. Emniyet birimlerinin gelmesini bekledim ve insanlardan da şüphelendiğim için malı emniyete bildirdim” dedi. İHA-AA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi