Yabancı Öğrencilerden Elazığ’A Destek

Videoyu Aç Yabancı Öğrencilerden Elazığ’A Destek
A
a

Yabancı Öğrenciler Elazığ’A Destek Gönderdi

Dünyanın birçok ülkesinden Eskişehir’e gelerek eğitim gören uluslararası öğrenciler, geçtiğimiz günlerde deprem yaşayan Elazığ’a yardım gönderdi.
Eskişehir’deki üniversitelerde okuyan yabancı uyruklu öğrenciler, deprem yaşayan vatandaşları unutmadı. Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneğin (YUDER) önderliğinde öğrenciler Elazığ için para topladı. Yaklaşık bir hafta süren toplanma kampanyasında birikmiş paralar dün akşam İHH Eskişehir İl Başkanı Musa Karadaş’ın eline teslim etti. YUDER ‘de gerçekleştirilen programda, yapılan teslimlerin ardından uluslararası öğrenciler depremde can veren ve yaralayanlar için daha önce okuduğu hatim-ı şerifin duası okudular.
Program ile ilgili YUDER yetkisi şu bilgiler aktardı;
“Yunus Emre Uluslararası öğrenci Derneği olarak şehrimizde okuyan farklı ülkelerden öğrenci kardeşlerimizin Elazığ’da yaşanan depremde şehit olan kardeşlerimiz için okumuş oldukları Kur’an-ı Kerim hatminin duasını yaptık. Yine öğrenci kardeşlerimizin harçlıklarından keserek Elazığ depremzedeleri için vermiş oldukları yardımları depremzedelere ulaştırmak için Eskişehir İHH Başkanı Musa Karadaş’a teslim ettik. Öğrenciler, bu güzel çalışmaya katılarak bir kez daha Türkiye’nin yanında olduklarını ispatladı. Kendileri de yaptıklarından dolayı mutlu oldular”.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi