Yabancı Öğrencilere Eskişehir Ve Anadolu Üniversitesi Tanıtıldı

Videoyu Aç Yabancı Öğrencilere Eskişehir Ve Anadolu Üniversitesi Tanıtıldı
A
a

Her Yıl Dünyanın Farklı Ülkelerinden Yüzlerce Öğrencinin Türkiye’Ye Gelmesine Olanak Sağlayan Erasmus+ Programı İle Anadolu Üniversitesi Bünyesine Yeni Katılan Yabancı Öğrenciler İçin Oryantasyon Toplantısı Düzenlendi.

Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden yüzlerce öğrencinin Türkiye’ye gelmesine olanak sağlayan Erasmus+ programı ile Anadolu Üniversitesi bünyesine yeni katılan yabancı öğrenciler için oryantasyon toplantısı düzenlendi.
Şener Şen Kültür Salonu’nda düzenlenen toplantıda Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü ve Erasmus Student Network (ESN) topluluğunun iş birliğiyle Eskişehir ve Anadolu Üniversitesi tanıtıldı. Yeni bir ülke ve şehre adapte olma konusunda birçok bilginin paylaşıldığı oryantasyon toplantısında, düzenlenecek etkinliklere de değinildi. ESN topluluğunda yer alan gönüllü üyelerle tanışan yabancı öğrenciler, merak ettikleri konuları sorma fırsatı buldu.
Toplantının açılışında konuşan Anadolu Üniversitesi Öğrenci Değişim Programları koordinatörlerinden Öğr. Gör. Lili Feng Bahtiyar, Anadolu Üniversitesi’nin dünyadaki ve Türkiye’deki önemine değindi. Anadolu Üniversitesi’nin sosyalleşme açısından büyük imkanlar sunduğunu sözlerine ekleyen Bahtiyar, öğrencilere tavsiyeler verdi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi