Yangınları Söndüren Kahramanlar Ayaklarının Tozu İle Ormanlarda Temizlik Yaptı

Videoyu Aç Yangınları Söndüren Kahramanlar Ayaklarının Tozu İle Ormanlarda Temizlik Yaptı
A
a

Afyonkarahisar Ormanlarında, Yangına Sebep Olabilecek Cam Ve Atık Parçalar Orman İşletme Müdürlüğü İle Afyonkarahisar Offroad Kulübü İşbirliğinde Ekipler Tarafından Yapılan Çalışma İle Temizlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Antalya’nın Manavagat ilçesinde çıkan orman yangınlarına destek için Afyonkarahisar’dan yangın bölgelerine giden ve görevlerini eksiksiz olarak yerine getiren kahraman orman işçileri kente döner dönmez ayaklarının tozu ile ormanlarda cam şişe temizliği yaptı.
Antalya’nın Manavagat ilçesinde çıkan orman yangınında mücadele eden Afyonkarahisarlı orman işçileri kentte dönerek, görevlerine başladı. Orman İşletme Müdürlüğü ile bir offroad kulübü işbirliğinde düzenlenen organizasyonla ormanlardaki cam şişeler ve atıklar toplandı.
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürü Mustafa Gökhan Us yaptığı açıklamada, ormanlarda cam şişe ve atık temizliği yaptıklarını ifade ederek, “Burada bulunan özellikle cam şişeleri topladık. AFOFF Offroad Kulübümüzle birlikte güzel bir etkinlik yaptık. Ormanda bulunan özellikle cam şişer başta olmak üzere yangına sebebiyet verecek bütün maddeleri şuanda orman içerisinden topladık” dedi.

“Yangınlar cam şişer nedeniyle çıkıyor”
Afyonkarahisar Offroad Kulüp Başkanı Yalçın Şenkaya da, ormanlarda çıkanların büyük bir kısmının cam şişer nedeniyle çıktığını ifade ederek şöyle konuştu:
“Ormanlar bizim hassas olduğumuz konular. Lütfen ormanlara karşı doğaya karşı biraz daha bilinçli olalım. Ormanlarımızı temiz tutalım. Görüyoruz yangınlar birçok olaylar oluyor. Bunların birçok sebebi cam şişeler ve atık maddeler. Bunlara karşı daha özenli davranırsak daha faydalı olacak.”
Konuşmaların ardından ekipler gün boyu temizlik çalışmalarını sürdürdü.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi