YANILTICI CEZA  

Videoyu Aç YANILTICI CEZA   
A
a

27 Eylül 2012 tarihinde polis aracıyla çarpışan motosiklet sürücüsü Burak Topçu hayatını kaybetmişti. Yaşanan olayda suçlu bulunan polis memuru hakkında verilen para cezasına Topçu’nun ailesi tepki gösterdi.

27 Eylül 2012 yılında Şehit Yüzbaşı Tahsin Güngör Caddesi üzerindeki Halk caddesi kavşağı istikametinde seyretmekte olan sürücü Polis Memuru B.O. yönetimindeki 26 A 0236 plakalı polis aracının, Burak Topçu yönetimindeki 06 RFR 07 plakalı motosiklete çarpmasıyla ölümlü kaza meydana gelmiş, Topçu hayatını kaybetmişti. Konuyla ilgili süren davada suçlu bulunan polis memuruna 4 yıl hapis verildiğini, sonrasında da hapis cezasının para cezasına çevrilerek 24 bin lira olarak belirlendiğini öne süren Topçu’nun ailesi duruma tepki gösterdi. Daha önce de defalarca basın açıklaması yapan acılı aile bu kez Adliye önünde konuştu. Burak Topçu’nun babası Volkan Topçu, yürütülen davada bir çok usulsüzlüğün yapıldığını iddia ederek, “Kaza mahalli yol 3 şeritli olmasına rağmen iki şeritli olarak işlem görmüş, çarpışma noktası yolun orta noktası olduğu halde polis aracının seyir şeridinde olduğu belirtilmiştir. Oğlumuz Burak Topçu’nun kural ihlali yaparak polis aracına çarptığı, polis aracı sürücüsünün ise herhangi bir kural ihlali yapmadığı belirtilerek tutanak kasıtlı olarak yanıltıcı tutulmuştur” dedi.
AİHM’NE İNTİKAL ETTİ
Kazadan 30 saniye sonra olay yerine geldiğini söyleyen Karakol Amiri M.S.A’nın görgü tanıklarını olay yerinden uzaklaştırdığını, görgü tanıklarının da mahkemede bunu söylediklerini iddia eden Topçu, karakol muhakkikleri hakkında suç duyurusunda bulunarak kararın Yargıtay aşamasında olduğunu vurguladı. 3 şeritli yol için ‘2 şeritlidir’ belgesi veren UKOME Daire Başkanı hakkında da suç duyurusunda bulunduklarını belirten Topçu, davanın AİHM’ne intikal ettirildiğini söyledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi