Yanlış yönetim bedel ödetiyor

Videoyu Aç Yanlış yönetim bedel ödetiyor
A
a

Ülke ekonomisinin her geçen gün kötüye gittiğini ve vatandaşın perişan olduğunu söyleyen Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, “Ülkenin ciddi kaynakları var. Bu kaynaklar maalesef doğru kullanılmadığı için, üretim ekonomisinden vazgeçildiği için hepimiz bu bedelleri ödüyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, ekonomiye ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Türkiye’de en önemli sorunun hayat pahalılığı ve ekonomi olduğuna dikkat çeken Bingöl, tarımdan sanayiye, adaletten dış politikaya kadar çözüm bekleyen birçok sorunun olduğunu kaydetti. Temmuz ayında ücretlere zam yapılmasının çözüm olmadığını belirten Bingöl, ekonomik problemlere köklü çözümler bulunması gerektiğini ve yüksek enflasyonla mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.
ÜLKE HAMASET İLE YÖNETİLİYOR
“Bugün ülke maalesef hamaset ile yönetiliyor” diyen Bingöl, “Biz bugün ekonomiden ekolojiye, tarımdan sanayiye, adaletten hukuka, dış politikaya kadar tüm konularda savrulan bir ülkemiz var. Bu problemlerin başında en önemlisi gerçekten hayat pahalılığı.İnsanlarımız geçinmekte çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya. Ülkede her kesimin perişan olduğu bir tablo ile karşı karşıyayız. Bugün aslında Cumhurbaşkanlığı Hükmet Sistemi’nin artık ülkenin meselelerini çözemediğini görüyoruz. Bunun başında ekonomi geliyor, hayat pahalılığı geliyor. Temmuz ayı içerisinde tüm kesimlere bir iyileştirme yapılacağına ilgili haberler duyuyoruz. Fakat Türkiye’deki bu yüksek oranlı enflasyon meselesi çözülmeden kesinlikle bu artışların çok büyük fayda sağlamayacağını söyleyebiliriz. Meselenin temeline inmek lazım. Bugün ülke maalesef hamaset ile yönetiliyor. Türkiye çok büyük bir ülke. Ciddi kaynakları var. Bu kaynaklar maalesef doğru kullanılmadığı için, üretim ekonomisinden vazgeçildiği için hepimiz bu bedelleri ödüyoruz. Önümüzde muhtemelen erken seçim olabilir. Seçim öncesi hükümet şu an kesenin ağzını açacak gibi gözüküyor. Bütün toplumun, bütün insanların buna aldanmaması lazım. Ekonomi ile ilgili köklü çözümler ortaya konulmadığı sürece bu zamanla eriyip gider” diye konuştu.
VATANDAŞ DEĞİŞİKLİK ARZU EDİYOR
İnsanların dertlerine çözüm bulabilecek projelere sahip olduklarını söyleyen Bingöl, “Ben aynı zamanda Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesiyim. İnsanlarımızın dertlerini biliyoruz. İnsanlarımızın dertlerine nasıl çözüm ortaya konulabilir buna yönelik ciddi projelerimiz var. Biz 6’lı masada Saadet Partisi olarak Sayın Genel Başkanımız bu masada konuşurken Türkiye’nin şu an gerçek problemleri nelerdir, bu problemlere yönelik çözümler ne olmalıdır ve buna yönelik toplumun tüm kesimini ikna edebilecek ifadeler kullanmakta. Toplumun büyük kesimi arayış içinde. Mevcut yönetimden rahatsız. Bir değişiklik arzu ediyor. Bence şartlar şu an çok uygun. Dolayısıyla biz Saadet Partisi olarak ister zamanında olsun ister öncesinde olsun seçime yönelik siyaseten sahada çalışmalarımızı süratli olarak devam ettiriyoruz. Meslek odalarıyla, çiftçiye, esnafla görüşüyoruz. Onların dertlerini dinliyoruz. Hamasetten uzak gerçekçi olarak çözümlerin ne olduğunu onlara anlatıyoruz. Ve onlar da ikna oluyorlar. Türkiye’nin geleceğini 6’lı masadaki partilerin birlikte hareketi ile yeniden Türkiye’nin inşası ile ilgili çok ciddi bir pozisyon yüklendiklerini düşünüyorum. Millet İttifakı’nın yeniden yaşanabilecek bir Türkiye inşa edebilecek çözüme yönelik projeleri var. Biz Eskişehir’de de 6’lı masa diye tabir edilen siyasi partilerle bir araya geliyoruz. Yakın bir tarihte kurban bayramından sonra Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi