Yasakçı zihniyetten derhal vazgeçin!

Videoyu Aç Yasakçı zihniyetten derhal vazgeçin!
A
a

Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklama yapan Nurettin Aldemir, Eskişehir’in yasaklarla anılmasını istemediklerini söyleyerek, “Sayın Vali yasakçı zihniyetten vazgeçiniz. Bu şehri yasakçı zihniyetle yönetemezsiniz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçleri, Eskişehir Valiliği’nin aldığı yasak kararı neticesinde yasaklanan AnadoluFest ile ilgili basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Yaşam Bellek Özgürlük Derneği Başkanı Nurettin Aldemir, yasaklama kararında ifade edilen gerekçelerin tutarlı hiçbir yanının olmadığını söyledi.
SESSİZ KALMAYACAĞIZ
Valiliğe seslenen ve Eskişehir’in yasakçı zihniyetle yönetilemeyeceğine dikkat çeken Aldemir, “Bu yasaklama kararında ifade edilen gerekçelerin tutarlı hiçbir yanı yoktur. Bu gerekçeleri bizim aklımız kabul etmiyor; insan hakları kabul etmiyor, hukuk kabul etmiyor, yasalar kabul etmiyor. Bizimle, Eskişehir halkıyla alay etmekten vazgeçin. İnsan haklarını, hukuku katletmekten vazgeçin! Daha önceki yasaklarda olduğu gibi bu yasak kararı ile de “toplantı ve yürüyüş yapma özgürlüğü, düşünceyi ifade etme özgürlüğü, sosyalleşme hakkı, sanatsal üretim ve paylaşma hakkı, kendini gerçekleştirme hakkı” yok ediliyor. Kimse bizden, haklarımızın kullanılmasına engel getirildiği bir ortamda sessiz kalmamızı beklemesin! Sessiz kalmayacağız! Dünya insanlığının ortak kabulü olan haklarımızı savunmaya devam edeceğiz! Sayın Vali yasakçı zihniyetten vazgeçiniz! Bu şehri yasakçı zihniyetle yönetemezsiniz” diye konuştu.
KEYFİ VE GERİCİ UYGULAMA
Aldemir konuşmasına şu şekilde devam etti: “Emek ve Demokrasi Platformu olarak demokrasiye, laikliğe ve özgürlüğe sahip çıkıyoruz. En önemlisi Eskişehir’e ve şehrimizin kültürel sosyal dokusuna sahip çıkıyoruz. Kentimizin yasaklarla anılmasını istemiyoruz. Keyfi ve gerici uygulamaları olağan bir yönetim şekline dönüştüren Eskişehir Valisini demokratik, laik sosyal hukuk devletinin gereklerini yerine getirmeye ve hukuksuz yasaklama kararını kaldırmaya bir kez daha çağırıyoruz.” MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir