YASALAŞMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Videoyu Aç YASALAŞMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
A
a

Eskişehir Kadınları Platformu üyeleri müftülüklere nikah yetkisi verilmesi tasarısını protesto etti. Platform adına açıklama yapan Yağmur Keçeli, “Bu tasarının yasalaşmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Odunpazarı İlçe Müftülüğü önünde bir araya gelen Eskişehir Kadınları Platformu, yaptıkları basın açıklaması ve ellerindeki dövizlerle il ve ilçe müftülüklerine verilmesi planlanan nikah yetkisine tepki gösterdi. Eskişehir Kadınları Platformu adına açıklama yapan Yağmur Keçeli, “Bu yasa tasarısı, medeni kanun ile düzenlenmiş alanların, dini bakış açısı ile yeniden şekillendirilmeye çalışılmasına, kadınlar ile çocukların kanun tarafından korunan haklarının gasp edilmesine ve laik yaşama açık bir saldırı niteliğindedir. Tasarı, kadınların temel hak ve özgürlüklerine yönelik bir saldırı olduğu kadar çocuk istismarını da teşvik ediyor” dedi.
 
SALDIRILARA KARŞI UYANIK OLALIM
Bu konuda mücadele edeceklerini ve tasarının yasalaşmasına izin vermeyeceklerini belirten Keçeli, “Biz kadınlar daha önce çocuk istismarcısına örtülü af getiren yasa teklifini nasıl engellediysek, haklarımıza saldıran, çocuk evliliklerinin ve istismarın önünü açan bu teklifin yasalaşmasına da asla izin vermeyeceğiz. Kadın ve çocuk düşmanı yasalarınıza ve gerici eğitiminize izin vermeyeceğiz. Çocuklarımızdan elinizi çekin. Tüm kadınları, yeni kadın düşmanı saldırılara karşı uyanık olmaya ve dayanışmaya çağırıyoruz” diye konuştu.
Kadınlar basın açıklamasının ardından ellerinde taşıdıkları dövizleri, ilçe müftülüğünün önüne bıraktı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi