YAŞAM ALANINDAN UZAK BÖLGEDE OLSUN

Videoyu Aç YAŞAM ALANINDAN UZAK BÖLGEDE OLSUN
A
a

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar, Odunpazarı Belediye Meclisinden oy çoğunluğuyla çıkan içkili mekanlar önerisine ilişkin açıklamada bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Acar, Odunpazarı Belediyesinde CHP’li Meclis üyeleri tarafından Odunpazarı bölgesindeki Adalar Sokak, Başarılı Sokak, Kayıhan Sokak, Fakülte Sokak, Sarılar Sokak, Nilüfer Sokak ve Karacaşehir Mahallesi 511. Sokak’ın içkili bölge olarak Belediye Meclisine sunulmasına ilişkin gündemi Cumhur İttifakı Meclis üyeleriyle birlikte değerlendirdiklerini kaydetti.
ENİŞELİYİZ
Bölgelere içkili mekan izninin verilmesi halinde yine aynı bölgede toplu yaşam alanlarının, ibadethanelerin ve “Okullar Bölgesi” olarak belirtilen eğitim kurumlarının olmasının endişe teşkil ettiğini belirten Acar, şunlara değindi: “Bu tür içkili eğlence mekanlarını toplu yaşam alanlarından ve eğitim bölgelerinden uzak olması, geleceğimiz olan gençlerimizin ve ailelerimizin huzurunu ve güvenliğini temin edici bölgelerin belirlenmesi gerektiğini ısrarla ifade etmekteyiz. Odunpazarı Belediyesinin de içkili eğlence mekanlarını halk sağlığına ve çevreye olumsuz etkisi olmayacak şekilde planlanması ve bu tür mekanlarda eğlenmek isteyen bireylerimiz kadar konutlarında ve yaşam alanlarında sakin, huzurlu ve güvenli şekilde yaşamayı hedefleyen vatandaşlarımızın da hakları göz önünde bulundurulmalıdır.”
GÖRÜŞ ALINDI MI?
Acar sözlerine şu şekilde devam etti: “Odunpazarı Belediye Başkanı Sayın Kazım Kurt'a soruyoruz. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın görüşünü aldınız mı? Kime, kimlere sorarak bu kararı aldınız? Kendi ikamet ettiğiniz konutun altında bu tür mekanların olmasını ister misiniz ya da buna müsaade eder misiniz? Bir hukukçu olarak Anayasa, kanun ve yönetmelik hükümlerine neden uygun kararlar almıyorsunuz?” HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi