YAŞAMAK İSTİYORUZ

Videoyu Aç YAŞAMAK  İSTİYORUZ
A
a

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü dolayısıyla Kadın Meclisleri Adalar Mevkiinde bir araya geldi. Boşanma aşamasındaki eşi tarafından 15 yerinden bıçaklanarak yaşam mücadelesini kazanan Öznur Sazlar, “Biz yaşamak istiyoruz, ölmek istemiyoruz” dedi.

Adalar mevkiinde bir araya gelen kadınlara CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü de destek verdi. Bir araya gelen kadınlar ‘Artık yalnız yürümeyeceksin’, ‘Kadın cinayetlerini durduracağız’ diye haykırdı.
MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Kadınlar adına açıklamalarda bulunan Büşra Bölükbaşı, “Bugün acı bir haber aldık. Ayşe Tuba Arslan 45 günlük yaşam savaşını kaybetti. Peki, Ayşe Tuba Arslan’ın, Emine Bulut’un, Güleda Cankel’in ve diğer öldürülen kadınların katilleri bir sokak ortasında kadınları öldürürken bu cesareti nereden buluyor? Koruma kararlarıyla sokak ortasında can veriyorlar. Üstelik katilleri mahkemelerde o kadınlara iftira atıyorlar. O kadınlar mezarda kendilerini savunamıyorlar. Hepsi çıkış yollarını çok iyi biliyorlar. Kravat takıyorlar indirim alıyorlar, takım elbise giyiyorlar indirim alıyorlar. Biz kadınlar bunlara müsaade etmeyeceğiz. Tüm şehirlerde kadınlar meydanları doldurdu. Kadın cinayetlerini durdurmak için toplandık. Buradan tüm kadınlara sesleniyoruz. Kendini çaresiz hisseden, kendini yalnız hisseden, boşanmak isteyen ama boşanamayan,  şiddete uğrayan ama sesini çıkaramayan kadınlara sesleniyorum. Yalnız yürümeyeceksiniz biz sizlerin yalnız yürümenize müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
SAYGI GÖSTERİN
Boşanma aşamasındaki eşi tarafından 15 yerinden bıçaklanan ve yaşam mücadelesini kazanan Öznur Sazlar da kadınların yanında yer aldı. Sazlar, “Lütfen sizlerden çok rica ediyorum. Evlatlarımızı annesiz bırakmaya kimsenin hakkı yok. Ben yaşam mücadelemi kazandım, hukuk mücadelem için halen devam ediyorum. Yasalar daha caydırıcı olsun lütfen. Biz yaşamak istiyoruz, ölmek istemiyoruz. Erkekler sizi de anneler doğurdu. Annelerinize nasıl saygı gösteriyorsanız kadınlara da saygı gösterin” dedi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi