Yatırım yapan yok

Videoyu Aç Yatırım yapan yok
A
a

Son dönemde altın fiyatlarının yükselmesi nedeniyle yakınlarına özel günlerde altın hediye edemediklerini söyleyen vatandaşlar, artık yatırım yapamadıklarını ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Pandemiyle birlikte son dönemde artan altın fiyatları piyasaları etkilediği gibi vatandaşların yatırım gücünü ve düğünleri de etkiledi. Altın alıp yatırım yapamadıklarını anlatan Eskişehirli vatandaşlar, yakın zamanda altın fiyatlarının düşeceğini beklemediklerini belirtti.

Ramazan Tıraş

“Emekli olan bir vatandaş zaten altın alıp satamaz. Normal vatandaş zaten yatırım yapamıyor. Şu an kimse düğüne akrabasına altın götüremiyor. Tüm dünya piyasaları böyle şu an.”

Altan Sevgi

“Altın çok pahalı. Alınacak gibi değil. Alıp hediye götürmek mümkün değil zaten. Altın düşmez artık ama asgari ücretin Türkiye’de kesinlikle iki katına çıkması lazım.”

Nurettin Kinik

“Herkesi etkiledi bu altın fiyatları. Şu anda kimse yatırım yapamaz. Yapsa çok kazançlı çıkar. Çünkü ortada bir kriz var. Pandemide tüm dünya sarsıldı. Fiyatlar yükseldi.”

Serkan Pekün

“Altının yükselmesi düğün sezonlarını çok etkiliyor. LPG’ye zam yapıldı mesela. Bunlar bizi etkiliyor. Esnaf şikayetçi zamlardan. Esnaf zam yapınca vatandaş kızıyor ama bizler de zamlı alıyoruz. Vatandaşa yansıtınca biz de mağdur oluyor. Zor düzelir.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi