Yaz Kur’An Kursu’Nda 15 Temmuz Programı

Videoyu Aç Yaz Kur’An Kursu’Nda 15 Temmuz Programı
A
a

Yaz Kur’An Kursunda 15 Temmuz Programı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Kutluhallar Köyü Yaz Kur’an Kursu’nda “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla program düzenlendi.
28 öğrencinin öğrenim gördüğü Kutluhallar Yaz Köyü Kur’an Kursunda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen programda Kurs hocası Songül Gündüz nezaretinde Kur’anı Kerim ve Aşrı Şerif okundu. İşaret dili ile "Her şehidin ardından bir türkü söylenirmiş annem" türküsü seslendirildi. İlahiler okunup, şehitler için dua edildi. Ayrıca öğrenciler yaptıkları resim ve okudukları şiirlerle 15 Temmuz ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.
Böyle bir program düzenlemekteki amaçlarının, çocukların milli hafızalarını diri tutmak, şehitleri anmak, onlar için dua etmek olduğunu söyleyen Kurs hocası Songül Gündüz, “Öğrencilere manevi eğitim verirken, aynı zamanda milli duygularını da diri tutmak önceliğimiz olmalı. Tek isteğimiz onların iyi bir kul, iyi bir Müslüman, anne babalarına hayırlı evlat, vatana millete faydalı birer birey olmaları. Programda çocuklarımızın kalpten vatan sevgisini hissetmesi, duygularıyla, eylemleriyle bunu yansıtması bizleri memnun etti” dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi